Новини Київської області
Суспільство

Стала відома причина масових відключень світла на Київщині

Перебої з електроенергією пов’язані зі збільшенням кількості аварій, на що, своєю чергою, впливає значне збільшення обсягів споживання електроенергії.

Стала відома причина масових відключень світла на Київщині - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили у пресслужбі ДТЕК Київські регіональні електромережі, об’єм споживання електроенергії в Київській області в грудні 2021 збільшився на 45 млн кВт/г, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року.

У цьому в компанії вбачають проблеми зі зростанням кількості аварій. Йдеться, зокрема, про те, що зі зниженням температури люди почали більше користуватися електрообігрівачами.

"В цілому по області ситуація з аварійністю на мережах, що може бути спричинена зростанням навантаження на них, покращується. Зокрема в 2021 році кількість аварій знизилась на 9% в порівнянні з 2020 роком. Разом з тим, спостерігаємо, що в густонаселених районах та містах області, аварійність на мережах лишається високою, а в окремі періоди – навіть зростає. Зокрема в Бучанському районі", – зазначають у повідомленні.

Між тим, збільшення обсягів споживання електроенергії пов'язане з ростом ціни на газ – дедалі частіше люди користуються саме електроенергією для обігріву будинків, що приводить до зростання навантаження на мережі.

"Електромережі розраховані та спроєктовані на коефіцієнт одночасності включення потужності в середньому 0,3. Коли одночасно вмикаються енергоємні прилади, такі як електрокаміни, він значно зростає до показника 1, що може приводити до аварій на обладнанні та мережах», – пояснили в компанії.

Тож мережі не витримують такого зростання навантаження через те, що зношені на 70% по Київській області, а вчасно модернізувати їх не могли через чинну до 2020 року систему тарифоутворення.

Вона не давала змоги інвестувати в оновлення мереж відповідно до розвитку області.

Нагадаємо, на Броварщині постачальник збільшив ціни на електроенергію для комунальних установ майже на 15%. Безпідставність такого рішення прокуратурі довелося доводити у суді.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.