Апарат Верховної Ради засекретив дані про свої відрядження та їхню вартість

Про це повідомила громадська організація "Голка".
Громадська організація "Голка" надіслала до Апарату Верховної Ради 3 листи з запитами про витрати посадовців на поїздки у відрядження. Але там їх відмовлялися розглядати, говорячи про загальні правила щодо оформлення запитів до Верховної Ради. Хоча активісти впевнені, що заповнювали запит правильно. На четвертий запит відповідь прийшла. Однак в ній всі запитувані цифри приховали.

Голова ГО "Голки" Ірина Федорів зазначила, що приховувати дані про витрати бюджетних коштів у війну неприйнятно.

"Дуже цікаво зрозуміти платникам податків, як інформація про те, куди, наприклад, минулого року вже з’їздили народні депутати чи працівники Апарату може загрожувати їхній безпеці, якщо ці поїздки вже відбулися. Чому ми не можемо дізнатися про те, скільки це коштувало бюджету і яким класом у війну подорожують чиновники?" - зазначила Ірина Федорів
В Апараті Верховної Ради зазначили, що не володіють інформацією про витрачені кошти. А щоб надати такі дані, необхідно провести узагальнення та аналітичну обробку великої кількості інформації.

"При цьому повідомляємо, що відомості щодо планування та організації заходів за участю посадових осіб Верховної Ради, забезпечення безпеки яких здійснюється відповідно до Закону України “Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб”, а також інформація щодо службових відряджень народних депутатів України під час дії особливого періоду віднесені до Переліку відомостей, що становлять службову інформацію у Верховній Раді України та Апараті Верховної Ради України тому не можуть бути надані відповідно до пункту 2 частини першої статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації"",– йдеться у відповіді Апарату.
Директорка з юридичних питань громадської організації "Платформа прав людини" Ольга Вдовенко зазначає, що відмова з боку Апарату Верховної Ради насправді була незаконною.

"Не може бути обмежено доступ до інформації про витрачання бюджетних коштів, а враховуючи, що запит стосувався відряджень посадових осіб Верховної Ради України, то тут мова, однозначно, йде саме про таку інформацію. Доступ до такої інформації може бути обмежено, виключно, із застосуванням "трискладового тесту", який має бути відображений у тексті відмові, але цього немає",– зазначила Ольга Вдовенко
Ольга Вдовенко додала, що коли особа перебуває на якійсь високій посаді, то щодо неї можна вимагати оприлюднення певної інформації для формування громадської думки про довіру до влади та підтримку її авторитету у суспільстві. Така інформація зокрема може міститися в наказах про відпустку чи відрядження.
В свою чергу ГО "Голка" готує звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та в разі відсутності реакції з боку Апарату Верховної Ради України планує судове оскарження до адміністративного суду.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.