Столична вулиця змінила назву на честь Володимира Короткевича, випускника Київського університету, видатного білоруського письменника (ФОТО)
.jpg)
У межах дерусифікації перейменували вулицю Миколи Добролюбова у Печерському районі Києва. Ініціатором перейменування став український письменник і літературознавець В’ячеслав Левицький, який запропонував вшанувати видатного білоруського митця як символ духовної близькості та культурного діалогу між Україною та Білоруссю.
Ву́лиця Володи́мира Коротке́вича — вулиця в Печерському районі міста Києва, місцевості Звіринець, Бусове поле. Пролягає від Звіринецької вулиці до Садово-Ботанічного провулку.
Вулиця виникла у 1-й половині XX століття під назвою 270-та Нова. 1944 року отримала назву вулиця Добролюбова, на честь російського літературного критика Миколи Добролюбова.
Вулиця забудована переважно приватними садибами. У 2000-х роках почалася забудова місцевості новими житловими комплексами різної поверховості.
19 вересня 2024 року, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання більшістю депутатів було прийнято рішення перейменувати вулицю.
Володимир Семенович Короткевич народився 26 листопада 1930 року в місті Орша, в родині інтелігентів.
Володимира Семеновича з Києвом і Україною пов’язує багато. Вперше він приїхав до Києва разом з матір’ю у 1944 році. Вдруге через 5 років, коли вступив на філологічний факультет в Київський університет. До речі, за активну антирадянську позицію в післявоєнні десятиліття майбутнього білоруського класика ледь не виключили з університету. Після закінчення Київського університету Володимир Короткевич два роки викладав в сільській школі Таращанського району Київської області, після чого повернувся на Батьківщину – в Білорусь. Вже будучи метром білоруської національної літератури, Володимир Короткевич часто відвідував Київ, видавав тут свої твори. Письменник активно спілкувався з представниками української інтелігенції. Теплі стосунки (зустрічі й листування) він мав з сучасними класиками української літератури – Романом Іваничуком та Іваном Драчем. Любов до України та Києва, зокрема, помітна в усій творчості Володимира Короткевича . Повість "Листя каштанів", спогади "Сон про те, що було", переклади творів українських письменників і нариси про діячів культури – Лесю Українку, Тараса Шевченка, Івана Франка, Олександра Білецького – все це написано про Україну і з любов’ю до України.
Помер Володимир Короткевич 25 липня 1984 року у Мінську. Йому було лише 53 роки…
14 квітня 2011 року в Києві, перед будівлею Посольства Республіки Білорусь на вулиці Михайла Коцюбинського, 5, встановили пам’ятник видатному письменнику.
.jpg)
Скульптурна композиція, виконана з бронзи, являє собою ростовую фігуру поета на тлі величезної розкритої книги. Володимир Короткевич зображений в береті і пальто, тримаючи руки в кишенях. На одній зі сторінок книги були написані рядки з вірша Короткевича білоруською та українською мовами.

Нещодавно провулок Достоєвського у Подільському районі столиці перейменували на честь поета, військовослужбовця Максима “Далі” Кривцова.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.