Новини
Васильків
Києво-Святошинський район
Кримінальні новини

Спіймали замовників та виконавців двох резонансних вбивств, які сталися на Київщині

18.09.2019 Надiя Проценко 0

Поліція затримала групу осіб, які підозрюються у вчинені двох замовних вбивств. Одне з них сталося у с. Крушинка Васильківського району ще у вересні 2016 року. Жертвою став директор компанії «Caparol».

Спіймали замовників та виконавців двох резонансних вбивств, які сталися на Київщині

Очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов зазначає, що вбивство було явно замовним, адже потерпілому напередодні неодноразово погрожували: «Навіть на ранковій пробіжці він був з травматичним пістолетом. Але це не допомогло. Його розстріляли вранці із вогнепальної зброї».

Упродовж трьох років слідчі й оперативники збирали речові докази, аналізували мотиви злочину, з`ясовували можливих причетних, але цього було замало. Нарешті вдалося повністю встановити процес підготовки злочину, виконання та приховання слідів і знищення речових доказів. Проте не було головного – підозрюваних.

Можливо, це вбивство так і залишилося б нерозкритим, якби не інше – аналогічне, вчинине у січні цього року у Києво-Святошинському районі. Зловмисники трьома ударами ножем в спину позбавили життя начальника відділу реклами Київського метрополітену. «Це перше вбивство у цьому році, фактично на Різдво», – зазначає Андрій Нєбитов. – Розслідування показало, що вбивство готували заздалегідь і це не вулична потасовка, а добре спланований злочин. Велика кількість оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих дій на протязі майже дев’яти місяців дало змогу вийти на злочинну організацію, учасники якої спеціалізувалися на вчинені особливо тяжких злочинів насильницького характеру».

Таким чином, проаналізувавши зібрані матеріали, правоохоронці встановили, що підготовка, скоєння і приховування слідів злочину – ідентичні з вбивством директора у 2016 році.
Беззаперечні докази їх причетності до цього злочину були здобуті вже під час затримання учасників банди.

Усього було проведено 21 обшук, у результаті яких було вилучено: зброю, боєприпаси, грошові кошти, документи, жорсткі диски та інше.

Сімох підозрюваних, організаторів та виконавців затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Їм оголошені підозри за створення злочинної організації та скоєння двох умисних вбивств вчинених на замовлення. Чоловікам «світить» довічне ув’язнення.

«Впевнений, це не останні раніше скоєні злочини на їх рахунку, як і не останні затримання у цих кримінальних провадженнях», – підсумував Андрій Нєбитов.

За інформацією поліції Київської області