Новини
День в історії
Дати
Новини світу

Сьогодні в усьому світі вшановують пам'ять жертв Голокосту

Цей день має вкотре нагадати тиранам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій та про відповідальність за всі скоєні злочини.

Сьогодні в усьому світі вшановують пам'ять жертв Голокосту - зображення

Сьогодні, 26 січня, Україна з усім світом вшановують пам’ять жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Голокост – одна з найтрагічніших сторінок світової історії. У різних країнах світу під час Другої світової війни переслідували людей тільки через їхню етнічну, релігійну та політичну приналежність. Тоді геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників низки інших національностей.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Цей день має вкотре нагадати тиранам сьогоднішнього світу про небезпечність і наслідки їхніх дій та про відповідальність за всі скоєні злочини.

"Винищення цілої нації сьогодні здається неможливим у цивілізованому світі – абсолютним злом. Цього століття це зло має своє обличчя і російський паспорт.

Проти нього ми боролись під час Другої світової війни, проти нього продовжуємо боротись і сьогодні", –

Міністерство культури та інформаційної політики України

Нагадаємо, 26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.