Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів
Щороку, в четверту суботу листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У цьому та наступному роках минає дев’ять десятиліть від злочину геноциду українського народу. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
Щороку о 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція "Запали свічку", в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.
До слова, в 2008 році було видано "Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні" в 19 томах. Мартиролог Книги пам’яті нараховує лише 882 510 імен. Проте й досі пошук продовжується. Встановлені імена жертв геноциду вносяться до Єдиного реєстру жертв Голодомору.
Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначали День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Цей День є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.