Новини
Україна
Головні новини
Світ-суспільство
Політика

Скільки заборгувала Україна

29.09.2020 Косянчук Інна 0

В уряді зауважили, що сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті у національній валюті зменшився.

Фото з сайту radiosvoboda

Сукупний державний та гарантований державою борг України в серпні цього року становив 85,1 млрд дол. США в еквіваленті в іноземній валюті, що дорівнює 2 338,18 млрд грн. Про це повідомив Урядовий портал, зауваживши, що в еквіваленті у національній валюті він зменшився на 16,9 млрд грн.

«Державний борг склав 2 060,74 млрд грн, скоротившись на 11,8 млрд грн в основному за рахунок зменшення боргу за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). Гарантований державою борг зменшився на 5,1 млрд грн в основному за рахунок зменшення заборгованості перед Міжнародним валютним фондом», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у серпні Мінфін залучив на фінансування державного бюджету 23,4 млрд грн, з яких в іноземній валюті було залучено 250,5 млн доларів США. Це було зроблено шляхом проведення 4 аукціонів з розміщення ОВДП.

Загалом витрати на погашення держборгу у серпні склали 38,7 млрд грн, а видатки на його обслуговування – 8,5 млрд грн.

Також, за результатами другого кварталу, показник держборгу до ВВП склав 50,8%, а загалом к державного та гарантованого державою боргу до ВВП – 57,6%, поінформував Урядовий портал.

Як повідомляв «Погляд», уряд вніс зміни до правил в’їзду іноземцям в Україну.