Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Шмигаль представив «дорожню карту» вакцинації від COVID-19


Глава уряду розповів про так звану «дорожню карту» вакцинації від коронавірусу – план майбутньої кампанії, який включає кілька етапів, починаючи з лютого 2021-го і до кінця 2022 року. На меті – охопити щепленням щонайменше 50% населення.

фото - freepik.com

Під час виступу у Верховній Раді 26 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що уряд продовжує готувати медичну систему для швидкого розгортання компанії для вакцинації. Передусім йдеться про вирішення логістичних питань, формування маршрутів для оперативної та безпечної доставки вакцин, формування мобільних бригад тощо.

«Дорожня карта» вакцинації передбачає:

На І етапі - вакцинацію людей з критичним ризиком інфікування

Маються на увазі медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус, мешканці будинків для людей похилого віку, військовослужбовці ООС, які знаходяться на передовій. На цьому етапі планується щепити 367 тисяч людей.

ІІ етап передбачає вакцинацію людей з надзвичайно високим ризиком інфікування

До другої групи належать соцпрацівники, літні люди віком від 80 років, інші медичні працівники. Це близько 2 млн 540 тисяч осіб, яких планують вакцинувати на даному етапі.

На ІІІ етапі вакцинуватимуть людей з високим ризиком інфікування

До цієї групи входять ті, хто виконують функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави: працівники ДСНС, поліції, СБУ, вчителі та інші категорії населення. Усього – близько 7,2 млн людей.

ІV етап – вакцинація людей з підвищеним рівнем інфікування

Цей етап охопить вакцинацію людей віком від 60 років, дорослих із супутніми захворюваннями та інші категорії населення.

V етап – вакцинація інших громадян, які не входять до пріоритетних груп.

фото - freepik.com

«Погляд» раніше писав, що вакцинація українців від COVID-19 розпочнеться у лютому 2021 року. Станом на кінець січня 2021 року Україна має підписаними або готова підписати контрактів на понад 30 млн доз вакцин проти COVID-19. Такої кількості вакцин вистачить на всіх, хто захоче вакцинуватися проти коронавірусу у поточному році.

Проте на сьогодні більшість опитаних українців не хочуть вакцинуватись від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.