Новини
Ірпінь

Школа-привид


“Скоро початок будівництва школи”. Так минулого літа ірпінська влада обіцяла нову школу. Про будівництво говорили з рекламних бордів та у провладних ірпінських медіа.
Етажність забудови зростала, а надії, що у ірпінців, поряд з вулицею Підгірною, з’явиться школа - зникали.
Через вісім місяців після анонсу будівництва школи на майданчику височіє десятиповерхівка та зводять ще один будинок. Він налічує вже 4 поверхи. Відтак, це також не школа.
Тепер виявляється, школа буде в іншому місці. Трохи далі від Підгірної - по вулиці Достоєвського. Тут вже огороджена територія і навіть розміщений план будівництва. Але…
По цьому меліоративному каналу проходить офіційна межа міста Ірпінь, затверджена Верховною Радою УРСР ще в 1965 році. Відтак, огороджена ділянка під будівництво школи за кордоном міста.
Межі Ірпеня з того часу, попри неодноразові спроби місцевої влади, Верховна рада не змінювала. Тож будівництво там заборонене.
Нагадаємо, що генеральним планом межі міста не змінюються. Тож, все будівництво за ними — самовільне і незаконне.
У начальника відділу архітектури і міської ради Ірпінської міськради Михайла Сапона щодо цього інша думка.
Виходить, справжній містобудівний каламбур. Меж міста не існує, але ірпінські депутати ухвалюють їхнє розширення на останній сесії міськради. За зміни голосує і депутат від “Нових облич”, керівник будівельної групи “Синергія” Ігор Оверко. Це його компанія зводить багатоповерхівки на місці обіцяної школи. Ось на так званому шкільному будівельному майданчику пан Оверко разом з колишнім мером Володимиром Карплюком підтверджує обіцянки
Але ж будівництво за межами міста заборонене. Щоб отримати відповіді, на яких підставах компанія “Синергія” зводить новобуди на заплаві, ми телефоном звернулись за коментарем до пана Оверка.
Наступного дня депутат-забудовник Ігор Оверко сказав, що відповість письмово. Свій запит ми відправили електронною поштою. Відповідь чекали 5 робочих днів, як це передбачено законодавством. Але коментарі від пана Оверка так і не отримали. Коли ж буде школа - чіткої відповіді ніхто не дає: ні забудовник, ні чиновники.