#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Що хочуть українці від нового Президента за 100 днів: соцопитування

19.04.2019 Катерина Бенке 0

Фото: ВВС

Київський міський інститут соціології провів опитування серед населення України, запитавши, що має зробити президент за перші 100 днів свого правління.

Більше третини респондентів переконані, що новообраний Президент знизить тарифи. Це при тому, що насправді очільник держави не має повноважень приймати такі рішення. 32,4% очікують, що Президент пришвидшить розслідування корупційних злочинів, хоч насправді він не має права втручатись в слідство. Ще 18,4% впевнені, що за 100 днів народний обранець знизить зарплатні топ-посадовцям. Це питання також не знаходиться в компетенції Президента.

35,5% жителів хочуть, щоб новий очільник подав законопроект про зняття недоторканості з депутатів. Також викликає зацікавлення той факт, що більше п'ятої частини респондентів очікують, що Президент почне переговори з Росією.

Показово, що більше третини опитаних вважають Президента головою уряду. Насправді, уряд, тобто Кабінет Міністрів, очолює прем'єр міністрів. 40,8% до повноважень голови держави відносять безпеку, управління армією та міжнародні відносини.