Новини
Суспільство

Що відбувається з однією із найстаріших будівель Києва - Києво-Могилянською академією?

Чому Могилянка судиться з Держінспекцією архітектури та містобудування?

Що відбувається з однією із найстаріших будівель Києва - Києво-Могилянською академією? - зображення
Фото: Спадщина

3 квітня Києво-Могилянська академія подала позов до Київського окружного адміністративного суду.

Про це стало відомо з допису ГО "Голка".

Могилянка вимагає скасувати наказ про позапланову перевірку реставраційних робіт Державною інспекціє архітектури та містобудування на Братських келіях.

Про це громадську ініціативу “Голка” проінформував очільник Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

"Ми також вимагаємо визнати протиправним накладання штрафу у розмірі 90 тис грн, про яке раніше повідомляло Міністерство відновлення", — наголошує Квіт.

У 1993 році був підписаний договір оренди, за яким Києво-Могилянська Академія взяла на себе низку зобов’язань щодо утримання цієї комунальної власності в належному стані.

Але де-факто президентський указ щодо передачі цих приміщень з’явився лише у 2008 році. До цього часу тут була Київська клінічна лікарня № 15. І ось у якому вигляді Академія отримала приміщення.

Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, коли обстежувала приміщенні, класифікувала те, що виявила як "Надзвичайна ситуація техногенного характеру" місцевого рівня "Надзвичайна унаслідок руйнування будівлі чи споруди нежитлової призначеності".

Що відбувається з однією із найстаріших будівель Києва - Києво-Могилянською академією? - зображення
Фото - ГО "Голка"

У липні 2012 року Мінкульту дав погодження реставраційного завдання, а після цього розпочалися протиаварійні роботи. Як повідомили у Могилянці, ці роботи проводили за приватні донорські кошти українського мецената.

Наприкінці грудня 2023 року голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк звернулася до Держінспекції архітектури та містобудування з вимогою провести перевірку робіт, які відбуваються на Братських келіях. Підставою став лист від Дмитра Перова, помічника депутата Київради фракції “Слуги Народу”, який підписався як голова ГО “Спадщина”. Насправді керівником цієї громадської організації є інша особа, яка щодо перевірки робіт у Братських келіях не зверталася.

26 березня Мінвідновлення повідомило, що на замовника робіт наклали штраф, сума якого складає понад 90 тисяч гривень. Офіційною причиною назвали недопуск працівників Держінспекції на об’єкт будівництва.

Напркиінці березня телеканал Еспресо заявив про прояви цензури. Колонку аналітика громадської ініціативи “Голка” Георгія Могильного, який вивчив документи щодо реставрації келій, пропонували зняти з сайту телеканалу за гроші.

Нагадаємо, Академія Бойчука організовула толоку з прибирання території закладу після ракетної атаки. Зібрались, біля пошкодженої уламком російської ракети будівлі Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, небайдужі українці, серед яких студенти закладу, випускники та представники громадської організації "Добробат".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.