Новини
Вишгород
Спорт
Київщина-суспільство

Сесія Вишгородської міської ради припинила дію свого рішення

11.02.2021 Косянчук Інна 0

Сьогодні, 11 лютого, депутати міськради прогосували за припинення рішення про реорганізацію ДЮСШ з водних видів спорту. Однак занепокоєння у коллективу школи, батьків вихованців і громадськості не зникло.

Фото ІА "Погляд"

Плакат з написом #freeдюсш согодні «прикрашав» велику залу вишгородського адмінбудинку, де відбувалась сесія міської ради. На сесію прийшли й представники ДЮСШ з водних видів спорту і ті, хто їх підтримує.

На сесії одним з питань  розглядалося «Про припинення дії рішення Вишгородської міської ради №5/1 від 28 2021 року в частині п.п.1-2».

Як раніше повідомляв «Погляд», 28 січня під час розгляду питання «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради» депутати вирішили приєднати її до іншої - комплексної ДЮСШ. Представники школи, депутати міськради та громадськість намагалися відстояти школу, розповідаючи про справді видатні успіхи її вихованців і роль школи не лише в житті міста, а  й усієї України. А ще – звертаючи увагу на те, що рішення було прийняте поспіхом і без обговорень з керівництвом школи.

Колектив і батьки вихованців відстоюють свою ДЮСШ

Після депутатського рішення боротьба за й школу виплеснулась на вулицю - 3 лютого, спортсмени, тренери і батьки вихованців ДЮСШ з водних видів спорту вийшли на акцію протесту і перекрили дорогу, аби привернути увагу до проблеми. Екс-голова районної ради 6 скликання Ірина Побідаш назвала ситуацію зі спортшколою «дерибаном», зауважуючи, що його мета – захопити ще не «відтиснуту» територію узбережжя, де тренуються діти.

Також з’ясувалось, що питання про реорганізацію школи не було погоджене із профільним міністерством – Мінмолодьспорту.

Міський голова Олексій Момот, втім, у своєму відеозверненні заявив, що ДЮСШ з водних видів спорту фактично прийнята у підпорядкування міста без жодного майна і без тренувальної бази.

Однак, вочевидь, суспільний тиск змусив депутатів ще раз винести питання про ДЮСШ з водних видів спорту на сесію, але вже з таким формулюванням -  «Про припинення дії рішення Вишгородської міської ради №5/1 від 28 2021 року в частині п.п.1-2».

Фото ІА "Погляд"

Про що йдеться у рішенні

Депутат міської ради Тетяна Бражнікова, яка відстоює інтереси школи, внесла на сьогоднню сесію пропозицію про зміну формулювання, тобто щоб у назві рішення було зазначено не «про припинення дії рішення», а «про відміну рішення», зауважуючи, що це принципова різниця. Адже з часом реалізація рішення №5/1 знову може набрати обертів і реорганізація може відбутися.

Втім, депутатська більшість не підтримала цю пропозицію. Виступи від громадськості депутатів також не переконали.

У проєкті рішення зазначено: «Припинити дію рішення Вишгородської міської ради на перод проведення аудиту щодо комунальної установи «Вишгородська міська дитячо-юнацька школа з водних видів спорту». Внести дане рішення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо стану припинення юридичної особи комунальної установи «Вишгородська міська дитячо-юнацька школа з водних видів спорту» (код ЄДРПОУ 22202661).  Доручити Вишгородському міському голові звернутися до Північного офісу Держаудитслужби щодо проведення державного аудиту діяльності комунальної установи «Вишгородська міська дитячо-юнацька школа з водних видів спорту».

Фото ІА "Погляд"

Щоправда, Тетяна Бражнікова просила міського голову Олексія Момота відповісти, згідно якої законодавчої нормиуреєстратор має внести відомості про припинення дії рішення про реорганізацію на час аудиту, однак відповіді не отримала. Вірніш, отримала – що, мовляв, реєстратор так сказала.

Фото ІА "Погляд"

Також у прийнятому депутатами рішенні є й такий пункт: « Доручити Вишгородському міському голові звернутись до Міністерства молоді і спорту України щодо надання згоди на реорганізацію комунальної установи «Вишгородська міська дитячо-юнацька школа з водних видів спорту». Втім, Олексій Момот ще вчора у своєму відеозверненні розповів, що він уже звертався до Мінмолодьспорту і там цю тему обговорювали. Яким буде його рішення – покаже час.

Фото ІА "Погляд"

Школу підтримала міжнародна громадська організація

Вишгородську ДЮСШ з водних видів спорту підтримала «Міжнародна ГО «Українська асоціація вітрильного спорту класу «Лазер». Голова ГО Ольга Лук’янцева також виступила на сесії Вишгородської міськради із закликом не знищувати школу, і зазначила, що схожі ситуації відбуваються по всій Україні.

А поки-що представники Вишгородської ДЮСШ з водних видів спорту після сесії згорнули свій плакат  #freeдюсш. Але, кажуть, не згортатимуть роботу з відстоювання школи.

Фото ІА "Погляд"

«Погляд» пиcав, що у Києві відбувся зимовий крос.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що спортсменки із Борисполя здобули бронзу на чемпіонаті України з хокею на траві.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.