Новини
Україна

Розсипане українське зерно: польська прокуратура зайнялася розглядом інциденту (ВІДЕО)

За скоєні дії загрожує до п’яти років ув’язнення.

Районна прокуратура міста Хелм Люблінського воєводства розпочала розслідування за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську, пише Farmer.pl. Водночас міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський вибачився за цей вчинок польських фермерів.

Станом на ранок 13 лютого польські фермери заблокували пʼять пунктів пропуску на кордоні з Україною, в чергах стоїть близько 1250 вантажівок.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Минулими вихідними на дорозі до прикордонного переходу в Дорогуську, де відбуваються протести, польські протестувальники зупинили три українські вантажівки й висипали зерно на дорогу. Посольство і Генеральне консульство України в Любліні звернулися до польської поліції з вимогою відкрити справу проти тих, хто розсипав зерно з опломбованих українських вантажівок, які рухалися транзитом через Польщу до Литви.

За попередніми даними поліції, учасники протесту зламали митні пломби з вантажівок, які прибули з України, внаслідок чого частина зерна розсипалася на дорогу. За оцінками поліції, з кожної вантажівки висипалося близько тонни зерна.

Міністерство сільського господарства та закордонних справ України засудило дії фермерів, закликавши притягнути винних до відповідальності.

Читайте також: