Новини
Російсько-Українська війна

Російські агресори скинули авіабомби на територію пам’ятки національного значення Кам’янська Січ (ВІДЕО)

Кам’янська Січ є по- суті єдиною місциною, де можна здійснювати дослідження про життя та побут козаків, оскільки інші Січі були затоплені раніше (не під час нинішнього підриву Каховської дамби).

1 лютого російські війська завдали авіаудару по території пам’ятки національного значення Кам’янська Січ, що входить до складу Національного заповідника "Хортиця". Культурний об’єкт, що знаходиться у Херсонській області, містить Могилу кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII ст.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

Терористична росія цілеспрямовано знищує матеріальну культуру України, аби стерти українців як націю.

"На рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення. Сьогодні росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що російська федерація цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю. Однак їй це не вдасться: росія не зможе оминути покарання за свої злочини і відповідатиме за них у міжнародних судах", –

т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв

Відео обстрілу Кам’янської Січі з’явилося в російських телеграм-каналах. На кадрах видно, як під час обстрілу культурний об’єкт зазнав трьох потужних вибухів. Перший стався безпосередньо на місці розташування колишньої Кам’янської Січі, точніше – на території господарчого передмістя Січі, де протягом багатьох років здійснювали розвідувальні та дослідницькі роботи співробітники заповідника "Хортиця". Тут знаходяться ще недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини 18 ст.

Другий приліт стався на територію сучасного туристичного об’єкта, де розташовується лапідарій, на якому представленні кам’яні пам’ятки (зернотерки, гармани тощо) у безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко та в’їзних воріт Січі, відновлених у 2009 р. Також в цьому місці розташовується грот та залишки колишнього маєтку поміщика Агаркова.

Співробітники Національного заповідника "Хортиця" розпочали документування наслідків атаки на унікальну пам’ятку козацької доби.

Кам’янська Січ – один з останніх адміністративних і військових центрів Війська Запорозького Низового за часів його перебування під протекцією Кримського ханства у першій третині 18 ст.

Нагадаємо, у п'ятницю, 2 лютого, російські окупанти, попередньо з Су-34, обстріляли центр Херсона. Постраждала 73-річна жінка - її госпіталізували з контузією та осколковим пораненням.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.