Новини
Політика
Російсько-Українська війна

росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції, – Резніков

За словами міністра оборони України, у Херсонській та Запорізькій областях окупанти здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб перейти до оборони.

росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції, – Резніков - зображення
Фото: Олексій Резніков

Під час Ради закордонних справ ЄС на рівні міністрів оборони за участю Генерального секретаря НАТО міністр оборони України Олексій Резніков розповів про поточну ситуацію в Україні. Зокрема, він зазначив, що за 80 днів українськими захисниками повністю знищено 17 російських БТГр. Проте, незважаючи на величезні втрати, росіяни досі значно переважають Україну у важкій зброї.

На теперішній час основні зусилля Кремля зосереджені на спробах оточення та знищення угруповання Збройних Сил України у Донецькій та Луганській областях, створення та утримання сухопутного коридору з росії до Криму та повну окупацію півдня України. Кремль збільшив кількість ракетних ударів по території південно-східних областей України та у районі Одеси. При цьому в переважній більшості застосовуються крилаті ракети повітряного базування з літаків дальньої авіації, не заходячи у повітряний простір України. Також зберігається загроза ударів крилатими ракетами морського базування.

Також Олексій Резніков зазначив, що наразі росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції.

"За багатьма ознаками Росія здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції. Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як на Херсонщині, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", –

міністр оборони України Олексій Резніков

Натомість Україна, за словами Резніка, має чіткий намір перемогти в найкоротший термін та не дати росії затягнути конфлікт, для чого необхідна зброя максимально швидко та у потрібних кількостях.

"Ми наочно бачимо, що Росію можна перемогти на полі бою. Це звільніть світ від тиранії, а Європу – від постійної загрози. І ми з нетерпінням чекаємо саміту НАТО в Мадриді. Буде прийнято Стратегічну концепцію НАТО на найближчі 10 років. Яке місце побачить Європа для України в інтересах захисту своїх східних кордонів? Ми всі присутні тут думаємо про оновлення архітектури безпеки Європи, як мінімум? Україна вже довела, що може бути надійним безпековим партнером", –

міністр оборони України Олексій Резніков

Нагадаємо, на думку прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, війна росії проти України може тривати до кінця 2023 року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.