Новини
Україна

Резніков: більше половини бюджету армії «проїдають» (ВІДЕО)

08.12.2021
Потрібно 230-250 млрд грн щороку.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що понад 70% видатків у бюджеті армії «проїдають», адже кошти йдуть просто на її утримання.

Він зазначає, що цього року держава виділила Міноборони понад 133 млрд грн і право на 15 млрд грн державних гарантій.

«Це — найбільший бюджет за 30 років. Найбільший! Але він все одно не вирішує головних завдань», - розповідає», - наголошує Міністр оборони України Олексій Резніков.

«Йдеться про хронічну проблему: понад 70 % бюджету — це видатки утримання, «проїдання». Переозброєння, бойова підготовка й розвиток фінансуються лише на 15-20 % від потреби. Умовно, зараз ми отримали на озброєння 28 млрд грн, разом з держгарантіями — нехай буде 40 млрд. Але, якщо скласти видатки на озброєння з уже затверджених, узгоджених та перспективних програм, то потрібно 230-250 млрд грн. Щороку!», - додає Олексій Резніков.

Міністр наголосив, що українській армії конче потрібні сучасні системи ПВО і ПРО, безпілотні та ракетні технології.

Також, потрібно суттєво підвищувати витрати на соціальне забезпечення військовослужбовців.

Крім того, міністр додав, що в бюджеті бракує 23 мільярди доларів, щоб досягнути витрат на армію на рівні 3% від ВВП.

Раніше Олексій Резніков закликав Канаду, США і Великобританію надати військову підтримку Україні.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав закон про виділення 8 мільярдів на виплати вакцинованим.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.