Новини
Новини Київської області
Гостомель
Кримінальні новини
Новини дня

Помічника Прилипка затирмали на хабарі за дерибан земель військових


15 вересня 2021 року Державне бюро розслідувань повідомило про затримання на гарячому на хабарі в 20 тисяч доларів чиновника Міноборони, Сергія Собана, та Андрія Шатіліна, колишнього члена Громадської ради Міноборони та колишній помічник Слуги народу Ірини Верещук. В земельних махінаціях був задіяний Юрій Прилипко, глава Гостомельській територіальної громади.

15 вересня 2021 року правоохоронці затримали «на гарячому» Сергій Собана одного з керівників Центрального територіального управління капітального будівництва МОУ та посередника під час отримання 20 тисяч доларів США при укладанні угоди у службовому приміщенні Міноборони. 

Сергій Собана, начальник Центрального управління капітального будівництва Міноборони. Посередник - Андрій Шатілін, бізнесмен, відомий як колишній член Громадської ради Міноборони, колишній радник директора готелю Міноборони Козацький в Києві, і колишній помічник на громадських засадах Слуги народу Ірини Верещук. Верещук відразу оформила собі Шатіліна помічником після обрання депутатом, проте в жовтні 2019 му році заявила, що позбавила Шатіліна цього статусу.

У схемі також брав участь глава Гостомельській територіальної громади Юрій Прилипко.

Працівники ДБР встановили, що організатори налагодили механізм отримання коштів за незаконну передачу земель Міністерства оборони під забудову житлових будинків. Наразі задокументовано, що учасники злочинної групи вимагали від одного із забудовників 45 тисяч доларів США за сприяння у будівництві житлових будинків на землях однієї з ОТГ Київської області, що перебувають в оренді у Міноборони

Для забезпечення необхідної кількості землі до оборудки був залучений один з керівників місцевої влади. За пролонгацію одного з договорів оренди та передачу до МОУ ще двох ділянок він «запросив» 15 тис. доларів США.

Затримання Собана пройшло в рамках великого кримінального розслідування, яке ДБР веде проти підозрюваного в корупції заступника міністра оборони Ігоря Халимона. Саме Халімон контролював і продовжує контролювати корупційні схеми, пов'язані з найбільш дохідними статтями - держзакупівлі, земля, нерухомість. Сергій Собан є важливим інформатором в розслідуванні крадіжок на вищому рівні в керівництві Міноборони.

https://www.youtube.com/embed/qwxWpf67Y5I

ІА “Погляд” вже повідомляв, Ірпінські корупціонери готують змову проти депутата міськради.

Також ми інформували, що в Гостомелі прйшла зустріч мешканців гуртожитку “Бучанської виправної колонії” з Ольгою Василевською-Смаглюк.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.