#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

Переяславські рятувальники отримали новий пожежний автомобіль

28.02.2019 Оксана Кириленко 0

У пожежників Переяслава-Хмельницького з'явився новенький пожежний автомобіль "МАЗ".
"Нещодавно автопарк нашої пожежно-рятувальної частини за сприяння обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій поповнився новим автомобілем. Загалом на Київську область було виділило п’ять таких сучасних пожежних машин. Їх, окрім нас, отримали вогнеборці із Обухова, Вишневого, Бородянки та Славутича",- розповів начальник 27 державної пожежно-рятувальної частини, майор служби цивільного захисту Ігор Василенко.
Цей автомобіль відрізняється своєю компактністю, комфортнішими умовами та кращими технічними можливостями у порівнянні з тими, які є в розпорядженні рятівників. Він може привезти велику кількість вогнегасних речовин, а це дозволяє зменшити час на ліквідацію пожежі та підвищує безпеку громадян. Ємність цистерни автомобіля розрахована на 4 тонни води та 400 літрів піноутворювача. Також ця пожежна машина обладнана телескопічною щоглою, на якій піднімаються додаткові прилади освітлення: вони забезпечують якіснішу і безпечнішу роботу рятувальників у темну пору доби. А ще вона оснащена автономним п’ятикіловатним генератором, засобами захисту від ураження електричним струмом при відключенні електродротів, які перебувають під напругою. Якщо раніше пожежники мусили чекати працівників РЕМу для відключення, то нині в разі потреби можемо провести ці роботи власними силами. Авто додатково обладнане мотопомпою. Зазвичай мотопомпи  використовуються для гасіння торфовищ. А тут її можна використати й для закачування води в цистерну пожежного автомобіля, якщо він за якихось причин не зможе під’їхати до водойми. Як і в комплектації кожного пожежного автомобіля, звичайно ж, є рукави для подачі води та сучасні американські стволи, за допомогою яких проводиться розбризкування вогнегасної рідини. Авто обладнане значно потужнішим водяним насосом, також є бензоріз, який може різати як метал, так і бетон. У комплекті є і бензопила, сучасні ноші для евакуації постраждалих. А ще в кабіні автівки у спеціальних відсіках розміщені апарати захисту органів дихання. Це дозволяє рятувальникам економити час та одягати їх вже під час руху, а не чекати приїзду до місця призначення.
"На сьогодні наша пожежно-рятувальна частина укомплектована пожежним автомобілем на шасі КАМАЗу (ємність цистерни, як і в цього МАЗу, – 4 тонни води та 400 літрів піноутворювача), а також двома автомобілями ЗІЛ (у їхні цистерни вміщується по 250 кубічних метрів (2,5 тонни) води та 150 літрів піноутворювача), у підрозділі є і автодрабина. Ми готові оперативно реагувати на виникнення різних надзвичайних ситуацій та ліквідовувати їх наслідки, але хотілось би, щоб таких випадків було якомога менше і цю техніку ми використовували нечасто",-повідомив Ігор Василенко.