Новини
Україна
Здоров'я

Органи літаком: літак ДСНС оперативно доставив до столиці донорські серце, печінку та нирку

Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Органи літаком: літак ДСНС оперативно доставив до столиці донорські серце, печінку та нирку - зображення
Фото: ДСНС України

Вчора, 23 січня, літак ДСНС доправив медиків та донорські органи з Івано-Франківська до Києва, повідомляють у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Вилетів екіпаж із життєво важливим вантажем у неділю на світанку. Спочатку літак Держслужби з надзвичайних ситуацій України транспортував у Івано-Франківськ лікарів Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова для проведення операцій. Потім бригади медиків із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці, вилетіли назад до Києва.

"Така міжвідомча взаємодія дозволяє суттєво скоротити час на дорогу, коли йдеться про значні відстані між донором та реципієнтом, зберігає для лікарів дорогоцінний час та дарує надію на порятунок тим, хто цього часу вже майже не має".

ДСНС України

Хто став донором органів, не повідомляється.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про трансплантацію. Тепер українці тепер можуть через портал "Дія" дати згоду або незгоду на те, щоб у випадку смерті в них вилучили органи для трансплантації.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.