#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

У «Дії» можна оформити посмертне донорство (ВІДЕО)

17.12.2021
Інформацію про прижиттєву згоду ніхто не бачитиме, навіть лікарі.

Згоду на посмертне донорство органів тепер можна буде оформити у «Дії». Верховна Рада сьогодні ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людини.

Про це повідомив позаштатний радник голови МВС Антон Геращенко.

«Річ у тім, що Україна за часів Незалежності майже втратила власну трансплантологію, насамперед через складну процедуру отримання згоди рідних на донорство органів померлої людини або пацієнта, в якого зафіксовано смерть мозку.

Сотні хірургів-трансплантологів покинули Україну і переїхали до США, країн ЄС, Білорусі, де вони змогли реалізувати себе, виконуючи надскладні операції та рятуючи сотні людських життів», - зазначає він.

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що інформацію про прижиттєву згоду ніхто не бачитиме, доки людина жива, навіть лікарі. Вона стане доступною, якщо було констатовано смерть мозку.

В Україні, за розрахунками експертів, щороку  помирали  від 4 до 5 тисяч українців, які не дочекалися трансплантації саме через те, що в Україні не працював механізм прижиттєвої згоди на донорство. 

Документ також уточнює основні принципи трансплантації, уповноважує Міністерство охорони здоров’я затверджувати умови і порядок вилучення, зберігання, тестування і використання окремих анатомічних матеріалів.

Також, до грудня 2023 року продовжено пілотний проєкт з трансплантації, в якому всі операції оплачує держава. Закон сприятиме підвищенню ефективності та збільшенню кількості операцій із трансплантації, що дозволить врятувати життя більшої кількості українців.

Нагадаємо, днями в Інституті серця провели надскладну операцію з трансплантації. Це була 25-та за рахунком трансплантація серця.

Щоб першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.