Новини
Війна з Росією

Окупанти змушують населення брати участь в "референдумах", – ГУР

23.09.2022
Місцевих мешканців переконують, що "назад дороги немає" і всім, хто брав "гуманітарку", доведеться голосувати.

Окупанти змушують населення брати участь в
Фото: Associated Press

Окупанти змушують населення брати участь в "референдумах". Про це в п’ятницю, 23 вересня, повідомили в офіційному Telegram-каналі ГУР МО України.

Зазначається, що окупанти готують організаційні заходи та намагаються створити хоча б видимість легітимності оголошених референдумів на тимчасово зайнятих територіях.

Зокрема, в окупованому Маріуполі планується проводити референдум так званими "комісіями" до складу яких входитимуть місцеві колаборанти, представники окупаційних адміністрацій і військові зс рф.

"Вони здійснюватимуть обходи будинків згідно зі складеними списками бажаючих отримати "гуманітарну допомогу". Місцевих мешканців переконують, що "назад дороги немає" і всім, хто брав "гуманітарку", доведеться голосувати", –

ГУР МО України

Також українській розвідці стало відомо, що "штаб підготовки до референдуму" в Маріуполі окупанти розгорнуто в одному з торговельних центрів. Натомість його дії повністю координуються представниками партії "єдина росія".

"Загалом, щоб уникнути ураження артилерією українських Сил оборони, всі центри підготовки до псевдореферендуму на окупованих територіях розміщуються в приміщеннях з великим зосередженням цивільного населення", –

ГУР МО України

Крім того повідомляється, що задля ідеолого-пропагандистської обробки населення окупанти організовують низку заходів "військово-патріотичного виховання". При цьому їх головна цільова аудиторія – місцева молодь, яка в більшості не виявляє інтересу до російської ідеології.

Як писав "Погляд", також окупанти залякують мелітопольців у перший день псевдореферендуму. 23 вересня в місті пролунав гучний вибух, тим самим росіяни намагаються змусити мешканців міста сидіти вдома.

Нагадаємо, окупанти планують провести з 23 по 27 вересня псевдореферендуми про приєднання до росії окупованих територій України. Йдеться, про Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.