Новини
Україна
Культура
Дати
Новини Кіно
Київ

Нонна Копержинська: її називали другою Раневською


Сьогодні, 1 травня, мистецький світ відзначає 100-річчя з дня народження видатної актриси, відомої широкому загалу за фільмами "За двома зайцями", "Сватання на Гончарівці", "Королева бензоколонки» тощо.

Нонна Копержинська (1920-1999).За своє акторське життя зіграла лише кілька головних ролей в театрі, а в кіно головних ролей у неї не було взагалі. Однак усі ролі, які вона грала, були наскільки колоритними, що героїнь Нонни Копержинської глядачі запам’ятовували практично нарівні з головними героями.

Актриса знімалась у фільмах "За двома зайцями", "Сватання на Гончарівці", "Королева бензоколонки. «Калиновий гай», «В один прекрасний день», «Коли співають солов'ї», «Штепсель одружує Тарапуньку», «Якщо є вітрила» , «Зозуля з дипломом», «Прості турботи».

"Копержинська не грала на сцені - вона на ній жила,- згадувала народна артистка України Галина Яблонська. - Нонну називали другою Раневською. вона була дуже неординарною особистістю. Наприклад, категорично відмовлялася вступати до комуністичної партії.

Нонну Копержинську називали завзятою вболівальницею київського "Динамо"., вона не пропускала матчу за участі улюбленої команди і знала всіх її гравців.

ДОВІДКА. Нонна Кронідівна Копержинська народилася 1 травня 1920 року в Києві. Коли Нонні було 2 роки, помер її батько. З мамою-лікарем жила на Донбасі. Потім мати перевели в Київ, де Нонна вступила до театрального інституту (курс Амвросія Бучми).

Велика Вітчизняна війна перервала навчання в  інституті, і його Копержинська закінчила вже після війни.

У 1946 році її прийняли у трупу Київського академічного українського драматичного театру імені Івана Франка, якому не зраджувала все своє життя. Копержинська могла легко перевтілитися з комедійного образу в трагічний. Може, тому, що в її власному житті комедії і трагедії часто перепліталися.

Нонна Копержинська пішла з життя 10 червня 1999 року в Києві. Похована на Байковому кладовищі.

Також про видатну актрису можна подивитись за посиланням відео "Спогади. Нонна Копержинська".

Джерела: MiraStudia Модерна Україна, kinozal-tv

Фото з відкритих інтернет-ресурсів