Новини
Бровари
Екологія
Кримінальні новини

Незаконний видобуток піску на Броварщині: 88 млн грн збитків державі


У Броварському районі Київської області приватна організація видобула на території родовища поза межами ліцензійної площі понад 104 тисячі кубометрів піску.

Це підтверджується звітом профільного технічного спеціаліста, повідомляють у МВС України. До того ж інженерно-екологічна експертиза встановила, що сума завданих злочинними діями збитків перевищує 88 млн грн. При цьому несанкціонований видобуток піску завдав значної шкоди екосистемі родовища.

16 березня правоохоронці повідомили директорові приватного товариства про підозру у незаконному заволодінні землями водного фонду в особливо великих розмірах, що спричинили тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 239-3 Кримінального кодексу України). За видобуток корисних копалин на території родовища  підозрюваному загрожує обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки на місці незаконного видобутку піску, а також у помешканні фігуранта та в офісі його компанії. Були вилучені як документи, що підтверджують протиправну діяльність, так  спецтехніку, якою здійснювався видобуток піску.

Досудове розслідування нині триває.

«Погляд» вже повідомляв, що на Київщині припинено незаконний видубуток піску у селі Стайки, Кагарлицького району.

Читайте також, як за незаконний видобуток піску комунальне підприємство на Київщині поверне державі 1,6 млн грн

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.