Новини
За кордоном

НАТО спрямовує до України додаткові кораблі і винищувачі (ВІДЕО)

Північноатлантичний альянс відправляє на східний фланг НАТО кораблі й винищувачі через російську загрозу.

Союзники НАТО переводять сили в режим очікування та посилають додаткові кораблі та винищувачі до розгортання НАТО у Східній Європі, посилюючи стримування та оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати військову діяльність в Україні та навколо неї.

Про це йдеться в заяві НАТО.

Зазначимо, що останніми днями декілька союзників робили оголошення щодо поточного або майбутнього розгортання військових дій. Данія направляє у Балтійське море фрегат і відправить чотири винищувачі F-16 до Литви для підтримки довгострокової місії НАТО з повітряного нагляду. Іспанія спрямовує кораблі до морських сил НАТО і розглядає варіант відправити винищувачі до Болгарії.

"Франція висловила готовність відправити війська до Румунії під командування НАТО. Нідерланди відправляють два винищувачі F-35 до Болгарії з квітня, щоб підтримати діяльність НАТО з повітряного нагляду у регіоні, та приводить у готовність корабель і наземні елементи для Сил реагування НАТО. США також повідомили, що розглядають варіанти збільшення військової присутності на східному флангу Альянсу", - йдеться у повідомленні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зауважив, що Альянс вживатиме усіх необхідних заходів для захисту усіх союзників, у тому числі шляхом посилення східного флангу

"Я вітаю союзників, які надають додаткові сили для НАТО. НАТО продовжуватиме вживати всіх необхідних заходів для захисту та захисту всіх союзників, у тому числі шляхом посилення східної частини Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення нашого середовища безпеки, в тому числі шляхом посилення нашої колективної оборони”, - сказав Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, США розглядають можливість відправити на східний фланг НАТО від 1000 до 5000 військових, а також літаки й кораблі. Рішення мають прийняти найближчим часом.

Раніше повідомлялося, що друга партія летального озброєння США прибула до України. Борт доставив понад 80 тонн зброї для посилення обороноздатності України. Крім цього Білий Дім має намір направити до України гелікоптери. 

Напередодні в Україну прибуло озброєння з Великої Британії. Нове озброєння надасть можливість захистити населення й інфраструктуру та вберегти від можливої ескалації.

Зазначимо, Чехія готова надати Україні зброю. Уряд дійшов згоди щодо збройної підтримки України на тлі можливої ескалації з боку РФ.

Дивіться більше відео про погляд США на ситуацію в Україні за посиланням.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.