Наші захисники показали нічне полювання ППО на "шахеди" над Київщиною
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1259-45-800x600.jpg)
Мобільні вогневі групи протиповітряної оборони — чи не найбільш закритий підрозділ для журналістів. Їх роботу ретельно приховують від зайвих очей, але їх результати видно постійно — сотні збитих шахедів тільки в небі над Київщиною цього сезону.
Про роботу однієї із таких мобільних вогневих груп ППО розповідає видання АрміяInform, кореспондент якого отримав можливість зустрітися з бійцями і розпитати їх про свою роботу.
“Наші протишахедники”
Хлопці з мобільної вогневої групи ППО зустрічали гостя просто в полі на визначеній точці. Зараз військові не на чергуванні, тому мають час показати свою техніку і розповісти, як виконують завдання.
Білий новенький пікап із зачохленим кулеметом у кузові веде машину журналістів до місця, де можна зупинитись і спокійно поговорити.
З пікапу вистрибують чотири міцні чоловіки. Це особовий склад вогневої групи. Звичайні вбивці “шахедів”. Або, як їх називають у рідній бригаді — “наші протишахедники”.
Розрахунок мобільної групи це: кулеметник, другий номер кулеметного розрахунку, прожекторист і командир групи.
На задачі мобільна група виїжджає щоночі.
Кожна людина з розрахунку вміє замінити один одного під час виконання завдання. Універсальність у їхньому випадку — це головне.
Хлопці розчохлюють кулемет. “Наша “дашка”, — показують на новенький ДШКМ. Кажуть, що мріють про Browning, але і “дашкою” теж задоволені — під час морозів жодного разу не підводила.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1266-60.jpg)
Командир вогневої групи має позивний “Женіх”. До вторгнення працював на своєму СТО. Після 24 лютого 2022 року став на захист країни.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1267-41.jpg)
Під стволом автомата у командира групи — пристрій для цілевказання. Він вмикається – і тонкий фіолетовий промінь злітає у небо. Військовий, тримаючи так автомат, стає схожим на персонажа “Зоряних війн”.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1268-43.jpg)
“Війна не питає, скільки тобі років”
…Хлопці показують, як працює їхній прожектор. Вмикають – і білий промінь здіймається у вечірнє небо Київщини. Як вчитель у школі водить указкою по дошці, воїн із позивним “Едді” водить променем по далеких зірках. До 24 лютого 2022 року він працював у відомому інтернет-магазині. Такий позивний обрав, бо любить актора Едді Мерфі. Хлопцю 29 років.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1269-30.jpg)
Кулеметник “Махмуд” до вторгнення був складським працівником. Нині свою роботу проти шахедів описує одним словом: “Адреналін!”. Розповідає, що “дашка” стріляє м`яко, він задоволений нею.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1358-24.jpg)
“Міха” у цивільному житті працював зварювальником. Не всидів вдома, після того, як росія розпочала широкомасштабне вторгнення. Хоча має 49 років:
“А що робити? У нас у підрозділі є й старші за мене — по 56-57 років. Бо війна не питає, скільки тобі”.
Перед прощанням журналісти просять хлопців стати біля машини. Роблять фото на згадку.
![Наші захисники показали нічне полювання ППО на Наші захисники показали нічне полювання ППО на](/storage/resized/lg/news/9b2529ad-fcb3-47c4-a9e8-d18367e715ef/img_1360-16.jpg)
Читайте також:
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.