Екологія
Земля
Всесвіт
За кордоном

NASA зробило унікальне фото головного вулкана Європи із космосу

Супутник Landsat 8 показав Везувій серед хмар.

NASA зробило унікальне фото головного вулкана Європи із космосу - зображення
Фото: Joshua Stevens/NASA Earth Observatory

NASA поділилося світлиною Везувію, яке зробили на початку цього року за допомогою апаратури супутника Landsat 8, на знімку конус вулкана проглядає крізь хмари. Навколишній його хребет є залишком кальдери, що обрушилася, більш древнього вулкана, гори Сомма, з якої виник Везувій.

Гора Везувій розташована за 12 км на південний схід від Неаполя, є єдиним вулканом, що діє, на материковій частині Європи. Це складний стратовулкан, що складається з пірокластичних потоків, застиглої лави та уламків лахарів, які, накопичуючись, утворили вулканічний конус.

Поблизу вулкану знаходиться місто  Неаполь, населення якого становить 3 млн людей, 800 тис. з яких живуть безпосередньо на схилах небезпечної гори. Це робить його одним із найнебезпечніших вулканів на планеті. Його найвідоміше виверження у 79 році нашої ери зруйнувало міста Помпеї та Геркуланум.

Нагадаємо, в 2021 році температура Світового океану побила черговий рекорд.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.