#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Київ

Найхолодніший травень у XXI столітті: до столиці так і не завітало метеорологічне літо

01.06.2020 0 Бобрик1 Юлія1 0

Такого холодного останнього місяця весни давно не було.

Про це повідомили в ЦГО ім. Б. Срезневського.

За даними спостережень метеостанції, середньомісячна температура повітря цьогорічного травня у Києві становила +12,4°С, що на 2,8°С нижче за кліматичну норму. Найхолодніше було 13 травня, коли мінімальна температура під ранок опустилась до +2,0°С, а найтепліше – 11 травня, коли максимальна температура після полудня піднялась до +27,6°С. Таким чином цьогорічний травень виявився найхолоднішим за 20 років.

Проте запам’ятається він нам не лише холоднечею. У 2020-му останній місяць весни був ще й щедрим на дощі, яких було 230% кліматичної норми. А 30 травня у столиці випало 29,5 мм опадів, побивши «рекорд» 1941 року.

«Травень трохи компенсував недобір опадів, який у столиці спостерігався з минулого літа. У рейтингу найвологіших цьогорічний травень став шостим», – зазначають в ЦГО, наголошуючи, що метеорологічне літо до Києва так і не завітало, не дивлячись на те, що на календарі вже 1 червня.

Нагадаємо, цьогоріч також вперше за 140 років до столиці так і не завітала метеорологічна зима.