Новини
Васильків
Фастів
Довкілля
Київщина-суспільство

На Васильківщині селяни організували ремонт гнізда лелеки


Жителі села Плесецьке на Київщині не змогли залишатись байдужими до долі лелеки, гніздо якого почало руйнуватись. Згуртувавшись, вони відновили пташиний будинок.

Передісторія

Багато років тому лелеча родина збудувала на стовпі гніздо, однак цьогоріч мешканці села Плесецьке (нині – Фастівський район) помітили, що гніздо почало руйнуватись і будь-якої миті могло повністю розвалитись, хоч лелека й намагався старанно провести ремонт аварійної конструкції. Тож селяни 7 квітня звернулись до Команди порятунку тварин Києва з проханням про допомогу в ремонті та відновленні аварійного лелечого гнізда.

Диспетчер служби пояснила, що аби рятувальники могли надати допомогу, жителям самостійно необхідно виконати низку дій.

«На жаль, в більшості випадків мешканці відмовляються виконувати рекомендації, і потім ображаються, що їм відмовляють у виїзді. Однак в даному випадку, все було зроблено менш ніж за добу», –

йдеться у дописі Kyiv Animal Rescue Group.

Зокрема, заявники самостійно:

  • домовилися з електриками про відключення стовпа від мережі електропостачання на час проведення аварійних робіт;
  • знайшли зварника, який за технічним описом зібрав опору для гнізда;
  • знайшли підйомник (екскаватор з великим ковшем) для підйому конструкції наверх.

Після виконання всіх рекомендацій рятувальники прибули на місце виклику та провели аварійно-відновлювальні роботи: залишки старого гнізда обережно демонтували зі стовпа і закріпили на металевій рамі, яка була піднята і встановлена на місце.

На протязі декількох годин після закінчення робіт лелека повернувся на місце і продовжив самостійний ремонт гнізда.

У Команді порятунку тварин Києва дякують небайдужим до долі лелек жителям села Плесецьке: заявниці, зварювальнику, електрикам, машиністу екскаватора та всім іншим, хто взяв участь в аварійних роботах.

«Сподіваємося, що такі люди будуть зустрічатися частіше, допомагати природі набагато простіше, якщо є такі помічники», – підсумували рятувальники тварин.

«Погляд» раніше повідомляв, що від початку року на Херсонщині загинуло більше 2000 перелітних птахів. Ймовірніше за все, причина смерті пернатих – родентициди, які використовують аграрії на полях.

Нагадаємо, у столиці почали штрафувати вуличних фотографів з живністю. До поліції Києва звернулись зоозахисники з проханням допомогти у боротьбі з порушниками.

Фото: Kyiv Animal Rescue Group

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і Погляд Фастів та Погляд Васильків, а також дивіться на YouTube.