Новини
Новини світу
За кордоном
Політика

На шляху до Євросоюзу: Україна та ЄС підписали п’ять нових угод

Ці документи мають наблизити Україну до вступу в Євросоюз.

На шляху до Євросоюзу: Україна та ЄС підписали п’ять нових угод - зображення

Україна та ЄС підписали одразу п’ять угод, які наближають нашу країну до вступу в Євросоюз. Про це у понеділок, 5 вересня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, зазначивши, що також ці документи сприятимуть стійкості нашої держави у війні проти російського агресора.

"Всі п’ять угод – важливий елемент нашого дворічного плану інтеграції до Європейського Союзу, а також надзвичайний крок солідарності Європи з Україною у цій війні", –

прем’єр-міністр України Денис Шмигаль

Які угоди підписали Україна та ЄС?

Угода про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027). Це частина цифрового безвізу з ЄС. Програма «Цифрова Європа» має бюджет у 7.5 млрд євро для розвитку проєктів за п’ятьма напрямками:

  • суперкомп'ютер;

  • штучний інтелект;

  • кібербезпека;

  • цифрові навички;

  • забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві.

Угода про участь України в програмі ЄС для співробітництва в митній сфері. З 1 жовтня запрацює митний безвіз із ЄС. Після підписання сьогоднішньої Угоди Україна приєднається до програми співробітництва в митній сфері з бюджетом майже 1 млрд євро. Це дозволить підвищити кваліфікацію наших митників, брати участь у розробці та використанні європейських електронних систем.

Угода про участь України в програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis. Тепер Державна податкова служба України зможе обмінюватися інформацією з колегами з ЄС. З’являється можливість використання сучасних європейських ІТ-систем у галузі оподаткування.

Угода про надання Україні бюджетної підтримки на 500 млн євро. Кошти мають цільове призначення і підуть на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку малих фермерів, аби вони змогли продовжувати та розвивати свою справу.

Угода, завдяки якій Єврокомісія збільшує бюджет на гранти для України на 122 млн євро. Це дозволить забезпечити фінансування пріоритетних для України проєктів та прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися напряму органам державної влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям.

Нагадаємо, 24 червня Україна отримала статус кандидата в члени ЄС. Після цього президент заявив, що очікує схвалення євроінтеграційних законів у пріоритетному порядку. Також у липні Зеленський, Шмигаль і Стефанчук у Раді підписали спільну заяву щодо досягнення повноцінного членства в Євросоюзі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.