Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає?
Європейська рада ввечері у четвер, 23 червня, надала Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Відповідне рішення майже одностайно підтримали всі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі.
Як повідомляв "Погляд", резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 – утрималися. Таким чином, "за" Україну проголосувало 90% "євродепутатів".
Також Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу Молдові.
Президент України Володимир Зеленський назвав дане рішення одним із з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності.
"Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність", –
президент України Володимир Зеленський
Що означає статус країни-кандидата?
У такий спосіб ЄС дає країнам зрозуміти, що вони можуть стати частиною європейської родини у майбутньому, проте з практичної точки зору це практично нічого не означає. Таким чином, отримання державою статусу кандидата на членство в ЄС не означає перехід на євро, скасування спеціального дозволу на роботу чи отримання дозволу на проживання в державах-членах ЄС, якщо тільки це не буде закріплене окремими домовленостями. "Країна-кандидат" це статус для держави, яка прагне стати повноцінним членом європейського міждержавного об'єднання. До слова, нині статус держав-кандидатів мають Албанія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина, Чорногорія, Україна та Молдова.
Разом із затвердженням статусу кандидата в ЄС Єврокомісія висунула Україні сім вимог:
1. реформа Конституційного суду;
2. судова реформа;
3. посилення боротьби з корупцією;
4. боротьба з відмиванням грошей;
5. запровадження антиолігархічного закону;
6. реформа законодавство про ЗМІ;
7. реформа законодавства про нацменшини.
Варто зазначити, що до Молдови Брюссель висунув більш масштабні вимоги, ніж до України.
Нагадаємо, тиждень тому Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.