Новини
Україна
Новини світу
Україна-суспільство

Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає?

"Зелене світло" для євроінтеграції надали також Молдові.

Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає? - зображення

Європейська рада ввечері у четвер, 23 червня, надала Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Відповідне рішення майже одностайно підтримали всі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі.

Як повідомляв "Погляд", резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 – утрималися. Таким чином, "за" Україну проголосувало 90% "євродепутатів".

Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає? - зображення

Також Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу Молдові.

Президент України Володимир Зеленський назвав дане рішення одним із з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності.

"Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність", –

президент України Володимир Зеленський

Що означає статус країни-кандидата?

У такий спосіб ЄС дає країнам зрозуміти, що вони можуть стати частиною європейської родини у майбутньому, проте з практичної точки зору це практично нічого не означає. Таким чином, отримання державою статусу кандидата на членство в ЄС не означає перехід на євро, скасування спеціального дозволу на роботу чи отримання дозволу на проживання в державах-членах ЄС, якщо тільки це не буде закріплене окремими домовленостями. "Країна-кандидат" це статус для держави, яка прагне стати повноцінним членом європейського міждержавного об'єднання. До слова, нині статус держав-кандидатів мають Албанія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина, Чорногорія, Україна та Молдова.

Разом із затвердженням статусу кандидата в ЄС Єврокомісія висунула Україні сім вимог:

1.     реформа Конституційного суду;

2.     судова реформа;

3.     посилення боротьби з корупцією;

4.     боротьба з відмиванням грошей;

5.     запровадження антиолігархічного закону;

6.     реформа законодавство про ЗМІ;

7.     реформа законодавства про нацменшини.

Варто зазначити, що до Молдови Брюссель висунув більш масштабні вимоги, ніж до України.

Нагадаємо, тиждень тому Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.