Новини
Київщина

На Переяславщині відстрілюють вовків

01.02.2021 Оксана Кириленко 0

Вже вбили 12, два іще залишилися живими.

Фото з відкритих джерел

Як розповів міжрайонний мисливствознавець ДП "Переяслав-Хмельницький лісгосп" Юрій Гич, у коментарі Переяслав Сіті, вбивають вовків, бо ті становлять найбільшу небезпеку для фауни угідь.

А також, за словами чоловіка, є найбільшими переносниками сказу.

Фото: Надане Юрієм Гичем

«В червні учасники індивідуального полювання на самця косулі на соєвому полі поблизу Помокель підняли зграю вовків: двох старих та трьох молодих. Двох молодих удалося застрелити. Поясню: до посадових обов’язків єгерів, зокрема, входить і обов’язок відстрілу вовків як найбільшої небезпеки для фауни наших угідь, адже вони знищують і косуль, і кабанів, і зайців, і бобрів, і лисиць. До того ж є найактивнішими переносниками такої небезпечної хвороби як сказ – навіть більше за лисиць. Тож боротьба у нас з вовками нещадна», - зазначає чоловік.

У доказ нещадної боротьби є фото, на яких чоловіки із рушницями позують перед тілами двох убитих вовків.

«Ще через певний час знову двійко молодих вовків уночі вполював кінолог того ж мисливського господарства Олександр Логвинюк. Потім було ще кілька результативних відстрілів. Останній – 15-16 січня. Тоді саме упав перший цієї зими сніг. Тож сліди вовків легко виявили біля Великого Білого озера (територія Студениківського лісництва), вони, до слова, помітно відрізняються від собачих: якщо ті – округлі, то у вовка – видовжені, з помітними відтисками двох пальців попереду. Спочатку вполювали вгодовану молоду самицю вагою кілограмів сорок, а згодом з болотця, яке ми оточили, Саша Логвинюк вигнав і старішу вовчицю, вагою кілограмів 35. Її теж удалося відстріляти. Ще один вовк зумів вирватися неушкодженим. Окрім нього, ще принаймні один теж і надалі десь гуляє нашими лісами. Сніг, який іде постійно протягом останніх днів допомагає їм уберегтися – засипає сліди. Та ми не припиняємо переслідування»,- розповів Юрій.

Мисливець вважає, що вовки прийшли на Переяславщину із чорнобильських лісів через пожежі. Також в тутешніх лісах багато косуль, що приваблює хижака.

Фото: Надане Юрієм Гичем

«При цьому вовки чомусь не йдуть у наші придніпровські ліси, під Хоцьки чи Стовп’яги. А ось на той бік Дніпра, на територію Ржищівського військового лісгоспу ходили. Мені передавали, що виявили сліди з пів дюжини звірів, але й тільки – очевидно, кригою вони повернулись назад»,- запевняє чоловік.

У соціальній мережі Фейсбук багато людей говорять, що вбивати вовків жорстоко, тим паче, якщо вони не хворі та не загрожують жителям сіл.

«Погляд» пиcав, що у Переяславі сталася масштабна ДТП.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що Переяславську РДА ліквідували.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.