Новини
Київщина
Бородянка
Немішаєве
Здоров'я

На Київщині зафіксовано черговий спалах пташиного грипу

18.02.2021 Бобрик Юлія 0

Це вже четвертий випадок мору птиці у Бучанському районі за зиму. Цього разу у селищі Клавдієво-Тарасове.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на Facebook-сторінці Немішаївська громада.

У домогосподарстві в Клавдієво-Тарасовім зареєстрували та лабораторно підтвердили випадок грипу птиці. Із 17 лютого у селищі запровадили карантин.

Про мор птиці у себе на подвір’ї повідомила мешканка селища Клавдієво-Тарасове надвечір 15 лютого. Наступного дня вранці на місце події виїхала група швидкого реагування, яка в подвір’ї нараховувала 48 курей та 20 качок. Зі слів господарки, домоволодіння у період з 12 лютого по 16 лютого в неї загинуло 20 курей. Експертиза та молекулярно-генетичне дослідження підтвердили у мертвих птахів РНК вірусу пташиного грипу.

Таким чином, із 17 лютого домогосподарство оголошено неблагополучним щодо грипу птиці, там запроваджено карантин. Зону радіусом 3 км, до якої ввійшла територія населеного пункту Клавдієво-Тарасове, було визначено як «зона захисту». Натомість до зони нагляду увійшла територія радіусом 10 кілометрів, а це такі населені пункти Бучанського району як: Бородянка, Бабинці, Пилиповичі, Буда-Бабинецька, Нова Гребля, Дружня, Вабля, Пороскотень, Микуличі, Немішаєве, Діброва, Козинці, а також птахогосподарство ТОВ «ВТК» «Ранко».

Варто зазначити, що це вже четвертий випадок пташиного грипу у Бучанському районі. Як повідомляв «Погляд», у січні спалах пташиного грипу було зафіксовано у Гостомелі, що знаходиться лише в 22 км від селища Клавдієво-Тарасове, там загинуло 25 курей і дві гуски. А напередодні новорічних свят також писали про випадки даного захворювання у Бородянці (12 км) та в Іванківському районі (35 км).

Нагадаємо, у Києві запрацювала гаряча лінія для повідомлення про випадки пташиного грипу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.