Новини
Бородянка
Пожежі

На Київщині масштабні пожежі сухостою: на Бородянщині горіло більше 23,5 га трави

18.02.2020 Бобрик Юлія 0

Протягом доби, 17 лютого, в різних куточках району сталося чотири пожежі.

Як повідомили ІА «Погляд» в Бородянському РВ ГУ ДСНС України у Київській області, перша пожежа сталася опівдні, горів трав’яний настил на відкритій території на загальній площі близько 2,5 га поблизу с. Шибене.

Через годину до рятувальників надійшов дзвінок про загорання трав’яного настилу та чагарників на площі близько 1 га поблизу с. Мигалки.

Ще пізніше поступило чергове повідомлення про горіння трав’яного настилу поблизу с. Дружня окремими осередками на площі близько 15 га.

А надвечір місцеві мешканці повідомили вгне борців про горіння трав’яного настилу та кущів поблизу с. Берестянка на площі 5 га.

Всі пожежі вчасно ліквідовано, проте якими будуть наслідки таких вогнищ – покаже лише час. Як зазначають Всесвітньому фонді природи, на місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи. Окрім небезпеки для фауни, серед негативних наслідків виділяють, зокрема, – забруднення повітря та зниження родючості ґрунтів, а також зміну клімату внаслідок додаткового викиду парникових газів.