На Київщині масштабні пожежі сухостою: на Бородянщині горіло більше 23,5 га трави
Протягом доби, 17 лютого, в різних куточках району сталося чотири пожежі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/05-2.jpg)
Як повідомили ІА «Погляд» в Бородянському РВ ГУ ДСНС України у Київській області, перша пожежа сталася опівдні, горів трав’яний настил на відкритій території на загальній площі близько 2,5 га поблизу с. Шибене.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/01-1.jpg)
Через годину до рятувальників надійшов дзвінок про загорання трав’яного настилу та чагарників на площі близько 1 га поблизу с. Мигалки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/02-3.jpg)
Ще пізніше поступило чергове повідомлення про горіння трав’яного настилу поблизу с. Дружня окремими осередками на площі близько 15 га.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/03.png)
А надвечір місцеві мешканці повідомили вгне борців про горіння трав’яного настилу та кущів поблизу с. Берестянка на площі 5 га.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/02/04.png)
Всі пожежі вчасно ліквідовано, проте якими будуть наслідки таких вогнищ – покаже лише час. Як зазначають Всесвітньому фонді природи, на місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється ніколи. Окрім небезпеки для фауни, серед негативних наслідків виділяють, зокрема, – забруднення повітря та зниження родючості ґрунтів, а також зміну клімату внаслідок додаткового викиду парникових газів.