На Київщині карантин послаблять з 26 травня
Показники захворюваності на Київщині наразі перебувають у межах норми, тож із вівторка, 26 травня, в області дозволено пом’якшити карантинні обмеження. Зокрема, почне працювати громадський транспорт (міський, міжміський та обласний), відкриють свої двері дитсадки, готелі, можна буде проводити спортивні та релігійні заходи.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/96e51e2824aa4e6399bb9a95d91bdc9d_18.jpg)
Радісну новину для жителів Київщини повідомив сьогодні, 25 травня, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін на брифінгу: «Радий повідомити вам, що з 26 травня у Київській області карантин пом’якшуємо».
Це стало можливим, адже один із показників готовності області до послаблення карантину – інцидентність – впав з 13,9 до 11,9 хворих на COVID-19 осіб на 100 тисяч населення за останні 7 днів (норма до 12). Крім того, кількість летальних випадків від ускладнень коронавірусної хвороби за останні кілька днів залишається незмінною - 30. Та й кількість нових випадків суттєво знизилась. Так, за добу на Київщині коронавірусом захворіло 18 осіб.
Зокрема, Василь Володін зазначив, що у міському, приміському та внутрішньообласному транспорті кількість пасажирів має дорівнювати кількості місць для сидіння, перед початком зміни салони потрібно дезінфікувати, а водії повинні проходити температурний скринінг. Відстань між пасажирами та водієм має становити не менше метра або потрібен захисний екран. І пасажирам, і водію - обов'язково бути в масках.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/05/original.jpg)
Дозволено розпочати роботу дитячим садкам і готелям за умови дотримання протиепідемічних заходів.
Можуть проводитися спортивні заходи без глядачів і за умови, що буде не більше 50 учасників. Якщо учасників більше, то потрібне погодження з МОЗ.
Релігійні заходи можливі за умови перебування у приміщені однієї особи на 10 метрів і температурного скринінгу на вході. Усі мають бути в масках, а також повинне бути облаштоване місце для дезінфекції рук.
При цьому Володін наголосив, що жорсткий карантин можуть повернути, якщо захворюваність зростатиме, тож від кожного з нас, від нашої самосвідомості та дотримання санітарних норм залежить, повернеться Київщина до жорсткого карантину чи ні.
Раніше ми повідомляли, чому послаблення карантину на Київщині не буде.