Новини
Бориспіль
Кримінальні новини

На Бориспільщині сплюндрували символічну могилу героя України Юрія Вербицького

21.09.2020 Оксана Кириленко 0

Невідомі вандалі понівечили огорожу та хрест на символічній могилі героя Революції Гідності Юрія Вербицького, який був вбитий у лісі під селом Гнідин.

Фото: Гнідинська сільська рада

У сільраді Гнідина зазначили, що подія сталася 19 вересня 2020 року в період часу із 11:00 до 18:00 години.

«Просимо всіх, хто проходив повз символічну могилу на місці загибелі Героя України Юрія Вербицького, повідомити, чи не бачили ви чогось чи когось підозрілого», - йдеться в повідомленні.

Там також наголосили, що по цій справі тривають слідчі дії та опрацьовується відео з камер спостереження.

Довідка.

Юрій Вербицький був жителем міста Львова. Був науковцем-сейсмографом – працював інженером відділу сейсмічності Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України ім. С. Суботіна у Львові, мав вчений ступінь кандидата наук.

Вранці 21 січня 2014 року, коли загострилось протистояння на вулиці Грушевського, Юрій Вербицький потрапив під обстріл гумовими кулями з боку силовиків. Одна куля влучила в око чоловікові, через отриману травму його доправили до офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні в місті Києві. Але невідомі бандити викрали його з лікарні разом із київським громадським активістом Ігорем Луценком. Як розповів згодом Ігор, бандити їх обох жорстоко катували. Але Юрія Вербицького катували з особливою жорстокістю, дізнавшись, що він львів’янин, а отже - ’’бандерівець’’.

Згодом Ігоря Луценка бандити відпустили живим, а Юрія повезли вбивати. Тіло чоловіка було знайдено 22 січня біля лісопосадки в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області зі слідами численних тортурів. За свідченням друга Юрія Вербицького Романа Голов’яка, при упізнанні було очевидно, що ноги перебиті – виднілися кістки, вся спина була синя, обличчя розбите, поламані ребра випирали з правого боку зі шкіри. Експертиза виявила численні переломи, травми, забої. Бандити кинули покаліченого Юрія в лісі на морозі, знаючи, що він не зможе вижити.

Раніше «Погляд» пиcав, що на Бориспільщині горять поля, будинки та дерева.