Суспільство
Культура
Україна-суспільство
Київ

Ліну Костенко нагородили орденом Почесного легіону

Цей орден вважається найвищою нагородою Франції.

Ліну Костенко нагородили орденом Почесного легіону - зображення
Фото: КМДА

Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції – Орден Почесного легіону, який поетесі вручили в Посольстві Франції в Україні. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі мер Києва  Віталій Кличко.

За словами Кличка, лицарський орден, який отримала Ліна Костенко, вона присвятила українським воїнам.

Відомо, що церемонія вручення відзнаки пройшла у французькому посольстві 14 липня, в день, коли Франція відзначає національне свято – День взяття Бастилії.

Варто зазначити, що орден Почесного легіону (Ordre national de la Lеgion d'honneur) – це найвища цивільна нагорода Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги – найвища нагорода за цивільні заслуги. Легіон засновано 19 травня 1802. Декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 "Про відзнаки членів Почесного Легіону" встановлено орден Легіону. Девіз ордену – "Честь і Вітчизна".

Ліна Костенко – українська письменниця, поетеса-шістдесятниця. Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), почесний професор Києво-Могилянської академії та почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що американський музикант зняв кліп у розбомбленому росіянами аеропорту Антонова.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.