Новини
Київщина
Ірпінь
Гостомель
Обухів

Козин та Гостомель отримають надійне електропостачання

09.08.2021 Созанська Ірина 0

Вже восени запрацюють дві реконструйовані підстанції в передмістях Києва. Підстанції «Козин» буде обслуговувати Козин та Обухів. Підстанція «Гостомель» забезпечать електроенергією жителів Гостомеля та Ірпінської ОТГ.

https://www.youtube.com/embed/UkqtmiO2API

Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі повідомляє:

ДТЕК здійснює значний внесок у трансформацію енергетики. У цьому році в рамках інвестиційної програми компанія вкладе понад 614 млн грн в модернізацію, реконструкцію мереж та обладнання. Один з масштабних проєктів — спорудження нової підстанції 110/35/10 кВ «Козин» з двома трансформаторами по 40 МВА та живлячої кабельної лінії 110 кВ «Підгірці-Козин». Це дозволить забезпечити Обухів та район резервними потужностями, які покращать якість і надійність електропостачання та дадуть імпульс для розвитку будівництва та промисловості.

ДТЕК Київські регіональні електромережі, відповідно до графіка, продовжує оновлення електроінфраструктури Київщини. Реконструкцію підстанцій 110/35/10 кВ «Козин» та 110/10 кВ «Гостомель» є пріорітетною для компанії. Проєкт отримав інвестиції в понад 50 млн грн з виконанням 70% від усіх запланованих робіт.

Загальна вартість проєкту — 220 млн грн з ПДВ. Уже у вересні поточного року завершиться випробування та налагодження обладнання, а з жовтня підстанція повноцінно включиться в роботу. 157 оновлених реклоузерів підвищать надійність електропостачання Бучанського району на найбільш відповідальних повітряних лініях 10 кВ у Київській області.

Старі силові трансформатори 1982 року працюють на межі своїх можливостей і протягом тривалого часу не можуть гарантувати стабільність енергоспоживання у регіоні, що призводило до численних аварій.

Після завершення реконструкції у регіональному енерговузлі буде доступно до 60% резервної трансформаторної потужності, яка забезпечить стабільне енергопостачання клієнтам компанії, можливість приєднання нових та збільшення потужності наявних об’єктів.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що у багатьох районах Київщини вимкнуть електроенергію.

Ми розповідали також, що тариф на світло поки не зміниться: що ухвалив уряд.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.