Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Кожен десятий українець 70+ помирає від COVID-19

26.03.2021 Надiя Проценко 0

Водночас найчастіше українців віком від 70 років забирають інфаркти, інсульти та онкологія.

фото: freepik.com

Починаючи з 2020 року, до переліку хвороб, які наражають людей похилого віку на смертельну небезпеку, додався коронавірус. 

Так, за даними Центру громадського здоров’я, у 2019 році померло 351 752 особи віком 70 років та старше, що склало 7,5% від загальної середньорічної чисельності постійного населення цього віку. Із зазначеної кількості 328 822 особи (93%) померли від неінфекційних хвороб. 

У 2020 році від ускладнень, що викликає коронавірусна хвороба, із загальної кількості смертей, спричинених цим недугом, майже половина припадає на осіб віком від 70 років. І найгірше те, що вона зростає. 

При цьому, якщо станом на кінець минулого року кількість померлих у цій віковій групі становила 43%, то цьогоріч – 50%. 

фото: freepik.com

«На осіб старше 70 років припадає лише десята частина усіх підтверджених випадків, летальність у цій групі складає 10%. Тобто помирає кожен 10-й з тих, хто захворів. Для порівняння у віковій групі 60-69 летальність втричі нижча».

Центр громадського здоров’я

Основними причинами смерті людей 70+ є:

1.Ішемічна хвороба серця (інфаркти, стенокардія, раптова зупинка серця) – це 61,2% у структурі всіх смертей.

2.Цереброваскулярні хвороби (інсульти та інші) –17%.

3.Злоякісні новоутворення (онкозахворювання) – 9,3%.

4.Інші хвороби системи кровообігу (наприклад, варикози, гіпертонічна хвороба, атеросклероз, тромбози) – 5,1%.

Через хвороби системи кровообігу українці віком 70 років і старше складає 73% від загальної кількості смертей, пов’язаних із цією групою захворювань, а частка смертей від новоутворень – 40% відповідно. Загалом від вказаних захворювань помирає кожна 7-ма людина віком старше 70 років.

фото: freepik.com

Від хвороб органів дихання (пневмонія, грип тощо), травлення (наприклад, виразка шлунку, хвороби печінки) та нервової системи (серед яких менінгіти, хвороба Альцгеймера та інші) складають ще 3% у загальній кількості смертей.

«Погляд» також писав, що не від коронавірусу в Переяславській ТГ за добу помирає п’ять осіб.

Дізнайтесь, чому щорічно помирає 6,5 млн осіб. Забруднення навколишнього середовища, втрата біорізноманіття, зміна клімату – безглузда і самовбивча війна з природою ставить під загрозу існування людства.

Додамо, що в минулому році щогодини у світі внаслідок COVID-19 помирали 226 осіб.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.