Культура
Новини Кіно

Королева Франції Анна Київська – знову в Парижі!


Українські митці урочисто передали столиці Франції скульптуру під час фестивалю "Нова хвиля українського кіно"  

Глядачі та кінознавці Франції нині знайомляться зі здобутками українського кінематографа: з 5 по 10 квітня у Парижі проходить фестиваль "Нова хвиля українського кіно" (Nouvelle vague du cinéma Ukrainien). У рамках фестивалю відбулося урочисте вручення Парижу скульптури Анни Київської, королеви Франції. Анна – дочка Ярослава Мудрого, була дружиною французького короля Генріха І. За легендою, привезла до Парижа посаг, який познайомив Францію з культурою Київської Русі.

Скульптура Анни Київської – дарунок від кінематографістів України (Асоціація "Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!"), який символізує культурні та історичні стосунки між Україною та Францією, і є розвитком проекту "Шлях Королеви" (ініціатор проекту - Федір Баландін). Подібні заходи вже успішно відбулися у Києві, Тулузі та Кракові.

На відкритті фестивалю виступив Олег Скрипка, який написав саундтрек до фільму "Анна", режисером якого став Олесь Санін, а продюсером – Андрій Різоль. В рамках "Нової хвилі українського кіно" відбувся і перший допрем'єрний показ стрічки.

"Анна" розповідає про дивовижні пригоди французьких монахів, які вирушають з таємною місією до України – на батьківщину королеви Франції Анни Київської. Головні ролі у картині виконали французький актор Домінік Пінон ("Амелі", "Делікатеси", "Місто загублених дітей") та українські актори Валерія Березовська та Володимир Бєляєв.

Стрічка увійшла до програми Short Film Corner 72-го Каннського кінофестивалю, що у травні відбудеться у Франції.

ДОВІДКА. Фестиваль "Нова хвиля українського кіно" проходить при підтримці Державного агентства України з питань кіно, Посольства України у Французькій Республіці і Фонду Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього".

Джерела: ZN,UA, Вікіпедія