Новини
Суспільство
Довкілля
Київ

Київ потрапив у топ-10 міст із найбруднішим повітрям у світі

Показник забруднення повітря в місті значно перевищує норму.

Київ потрапив у топ-10 міст із найбруднішим повітрям у світі - зображення

Згідно з даними IQ Air, у понедок, 5 вересня українська столиця опинилася опинився в топ-10 міст із найбруднішим повітрям у світі. У рейтингу забрудненості атмосфери та якості повітря у великих містах світу Київ сьогодні з показником 99 AQI опинився на шостому місці, поступившись лише Джакарті (Індонезія), Тегерану (Іран), Лімі (Перу), Кувейт-сіті (Кувейт) та Боготі (Колумбія).

Київ потрапив у топ-10 міст із найбруднішим повітрям у світі - зображення

До слова, влада столиці також сьогодні підтвердила наявність задимленості у місті. Причиною тому називають пожежі в області.

"У Києві спостерігається задимлення повітря у зв’язку із пожежами в області. Станом на ранок 5 вересня триває ліквідація торф’яних пожеж у Вишгородському та Броварському районах. Варто зазначити, що 5-6 вересня прогнозують північно-західний напрямок вітру, тобто задимленість у Києві утримається сьогодні і завтра", –

КМДА

Мешканцям столиці рекомендують, у разі задимлення дотримуватись порад фахівців:

  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі та вранці;

  • за можливості не перебувати на відкритому повітрі;

  • за наявності користуватися системами кондиціонування та очищення повітря;

  • пити багато води;

  • робити вологе прибирання.

Якщо з’явилася задишка та кашель, необхідно звернутися до лікаря.

Також влада Києва зазначає, що радіаційний фон у місті – у нормі.

Нагадаємо, після деокупації на Київщині збільшилася кількість пожеж через людську діяльність. А в останні дні літа на Київщині було оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Натомість з вересня в пристоличному регіоні продовжують горіти торф’яники, проте рятувальники запевняються, що ситуація з пожежами в екосистемах області повністю контрольована.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.