Новини
Обухів

Кір добрався до Обухівщини


   Ситуація щодо кору  останнім часом активно обговорюється  в ЗМІ та соцмережах. На жаль, цей недуг докотився вже і до нашого міста. 

Про це у своїй публікації на Фейсбуці, жителів міста проінформувала  завідувач  в  КЗ ОРР  Обухівський ЦПМСД - Алла Шкіль.

 За даними  лікаря, в Обухівському районі  станом на 01.02 2019 року зафіксовано 23 хворі на кір людини.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2130135587072524&id=100002283099002

   На сьогодні, захворюваність на цю хворобу перевищує середні  багаторічні показники. Найчастіше випадки зараження реєструються в закладах освіти,  медзакладах, а також у місцях із великим скупченням людей.

 Станом на 18 січня поточного року, на кір в Україні  захворіли  майже 8 500 тисяч  громадян. Серед них дітей з діагнозом кір до 17 років – близько 5 тисяч.

   Кір – дуже заразна хвороба, що передається  повітряним шляхом.  Недуг поширюється при кашлі та чиханні, тісних особистих контактах. Небезпечний вірус можна підхопити також у транспорті на вулиці. Словом всюди, де є інфіковані люди. Досить швидко кір поширюється в замкненому просторі.

   Головна небезпечність  кору полягає у тому, що він вражає нервову систему, викликає сильну імунодепресію. Крім того, хвороба  відома великим спектром ускладнень. Дорослі на відміну від дітей переносять кір значно важче.

Основною ж  методикою у боротьбі із цим недугом, залишається протикорова вакцинація, яка використовується вже більше  пів сторіччя.

( фото взяті з соцмережі)