Новини
Культура
Дати

Кількість фільмів–претендентів на держфінансування скорочено вдвічі


В оновленому списку переможців 11-го пітчингу (представлення ідеї кінофільму) Держкіно кількість фільмів зменшили зі 101 до 46. Таке рішення прийняли в результаті звернення міністра культури Володимира Бородянського та враховуючи обсяги фінансування на поточний рік.

Згідно оновленого списку, держфінансування не отримають нові проекти режисерів Мирослава Слабошпицького, Вікторії Трофименко, Ахтема Сеїтаблаєва, Олени Дем'яненко, Романа Балаяна та інших.

У списку переможців залишився дебютний повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір".

" Багато хороших проектів залишилися за бортом. Прикро за режисерів Романа Бондарчука, Тарася Дроня, Павла Острікова, Тараса Ткаченка. Зі своїм баченням та пропозицією ми з Гільдією режисерів звертались до Ради з державної підтримки. До нас частково дослухались і ми вдячні за це. Скорочення списку — складне рішення для Ради. Було зрозуміло, що деякі фільми залишаться поза увагою. Своїм колегам я побажаю тільки не зупинятись, іти далі. Я зі своїм проектом "Памфір" теж кілька раз опинявся за цією межею. "Памфір" теж кілька раз опинявся за цією межею", -прокоментував Дмитро Сухолиткий-Собчук.

151 представник кіноіндустрії у відкритому листі звернувся до президента Володимира Зеленського і міністра культури Володимира Бородянського. Українські кінематографісти занепокоєні ініціативою голови парламентського комітету з гуманітарних питань Олександра Ткаченка щодо скасування результатів 11-го конкурсу кінопроектів. Працівники кіногалузі просили не відміняти результати пітчингу.

Джерело