Новини
Україна
Політика

Кабмін затвердив план «боротьби з олігархами»: що пропонують


Визначено 20 кроків необхідних для того, щоб запобігти «надмірному впливу олігархів в енергетичному секторі та інших сферах суспільного життя».

Фото: DR

Відповідне рішення озвучив під час засідання Кабінету Міністрів прем'єр Денис Шмигаль. Документ має сприяти імплементації закону про деолігархізацію та реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства.


Усього план включає 20 пунктів, серед яких запуск реєстру олігархів. Окрім цього, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення наступного місяця має розробити порядок перевірки ділової репутації покупця ЗМІ.

А до грудня 2022 року планується скоротити зловживання олігархами впливом на медіа шляхом підтримки законопроєкту «Про медіа».

Також буде посилено можливості Антимонопольного комітету. Запроваджено обов'язкову державну реєстрацію лобіювання та державний реєстр лобістів.

Як відомо, раніше президент Володимир Зеленський підписав антиолігархічний закон. Згідно з документом, олігархом можна вважати ту людину, яка одночасно бере участь у політичному житті, має вплив на засоби масової інформації, є монополістом на економічному ринку та має активи понад 1 мільйона прожиткових мінімумів. Тепер посадовці повинні декларувати про контакти з олігархами або їхніми представниками. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.