#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна-суспільство
Економіка

Кабмін запровадив державне регулювання цін на батон та олію (ВІДЕО)

03.01.2022
До кінця карантину постановою уряду заборонено піднімати ціну на батон, житньо-пшеничний хліб та соняшникову олію більш як на 10%.

Кабінет міністрів запровадив систему державного регулювання цін на низку соціальних продуктів. На думку урядовців, це має дозволити незабезпеченим громадянам вижити в умовах загального підвищення цін.

Відповідне рішення було ухвалене 30 грудня 2021 року.

"Перелік товарів, що мають суттєву соціальну значущість, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 22 квітня 2020 року №341, доповнити абзацами такого змісту: "Батон" та "Олія соняшникова", – йдеться у постанові.

Тож розмір граничного рівня націнки на такі продукти, як хліб та батон не повинен перевищувати 10%, включно з вартістю послуги доставки продукту до магазинів та послуги маркетингу та реклами.

Наголошується, що суб'єкт господарювання зобов'язаний повідомляти Держпродспоживслужбі про підвищення ціни на зазначені продукти понад 15% за 30 днів до початку застосування нової ціни, за 14 днів у разі підвищення на 10-15% і за три дні у разі підвищення на 5-10%.

Регулювання впроваджено на період дії карантину.

Як повідомлялося раніше, виробник солодощів "Рошен" та ще 26 компаній зупинять виробництво. Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ. Протягом року ціна на газ зросла з майже 6 тисяч гривень до понад 73 наприкінці грудня. Такі ціни роблять виготовлення продукції невигідним.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.