Здоров'я
Україна-суспільство

Кабмін скоротив строк для бустерної вакцинації до 3 місяців

Таким чином, мінімально допустимий розрив між другою та бустерною дозами COVID-щеплення складає 90 днів.

Кабмін скоротив строк для бустерної вакцинації до 3 місяців - зображення
Фото: pixabay

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Кабінет міністрів України визначив мінімальний період для отримання бустерної дози вакцини проти коронавірусної інфекції у 90 днів, тоді як раніше він становив 180 днів. Відповідну постанову урядовці ухвалили 19 січня.

В постанові зазначається, що ці терміни застосовують і для вакцинації однією вакциною, і в разі застосування змішаних схем вакцинації.

Окрім цього, документом зафіксовано, що після бустерного щеплення під час формування COVID-сертифікату до нього вноситимуть відповідну позначку "booster/бустер".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що українці, вакциновані третьою (бустерною) дозою, отримають додатково 500 грн у рамках програми "єПідтримка".

Між тим, вже понад 8 тисяч жителів Київщини вже отримали бустерне COVID-щеплення. Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили понад 855 тисяч людей, із них більш ніж 818 тисяч отримали дві дози вакцини.

Раніше у МОЗ пояснили, чи збільшується кількість побічних ефектів після бустерного COVID-щеплення. Загалом побічні ефекти після щеплення бустерною дозою вакцини проти коронавірусу схожі на ті, що фіксують у пацієнтів після двох передніх введень вакцини.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.