Новини
Київщина
Кримінальні новини

Із Чехії відбулась екстрадиція українця, підозрюваного у розкраданні державного майна

19.11.2019 Надiя Проценко 0

Майже 15 млн гривень український підприємець отримав від держави для закупівлі обладнання для льодової арени в Києві, однак свої зобов’язання перед Дитячо-юнацьким учбово-спортивним центром профспілок міста Києва «Авангард» так і не виконав. Натомість утік до Чехії, де був затриманий та переданий на батьківщину за запитом органів прокуратури України за підозрою у розкраданні обладнання, закупленого за державні кошти.

Як встановлено було у ході слідства, у 2010 році за результатами проведення процедури тендерної закупівлі між Дитячо-юнацьким учбово-спортивним центром профспілок міста Києва «Авангард» та приватним товариством було укладено договір на закупівлю обладнання для льодової арени, а також утворення та підтримання штучного льоду на загальну суму майже 15 млн гривень.

І хоча кошти були перераховані на рахунок підприємця, обладнання так і не було поставлено, а всі подальші фінансово-господарські відносини між підприємством і приватною фірмою, а саме складання додаткового договору зберігання зазначеного обладнання, були спрямовані на приховування факту розкрадання цього майна.

У вересні 2018 року за погодження прокуратури міста Києва гендиректору товариства повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем). Надалі у зв’язку з ухиленням від слідства його оголосили в розшук, а у липні цього року суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

15 жовтня підозрюваного заарештували на території Чехії. Розглянувши запит української сторони, компетентні органи Чеської Республіки прийняли рішення про екстрадицію вказаної особи. Тож 18 листопада в аеропорту «Бориспіль» у супроводі працівників Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва НП України було здійснено фактичну видачу підозрюваного українським правоохоронцям.

Наразі чоловіка затримано слідчими ГУ НП в м. Києві та до суду подано клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу.

Джерело: прес-служба прокуратури міста Києва