Новини
Київ

Індустріальні парки: новий закон до нових перемог

07.09.2021 Созанська Ірина 0

Ухвалено закон про внесення змін стосовно діяльності індустріальних парків.

Ухвалено закон про індустріальні парки. Сьогодні відбулося пленарне засідання у Раді, та, при необхідному мінімумі в 226 голосів, 290 голосів «за» підтримали цей закон.

Згідно із законопроєктом, індустріальні парки - це перш за все території, облаштовані потрібною інфраструктурою для того, щоб в її межах учасники могли здійснювати господарську діяльність в сфері переробної або будь-якої іншої промисловості. Станом на червень 2021 року до реєстру індустріальних парків України вже включено 49 об'єктів.

Ухвалено закон про внесення змін стосовно діяльності індустріальних парків.

Закон про індустріальні парки було ухвалено ще в 2013 році. Цього року у проект було внесено правки, які дають стимули інвесторам для розвитку цих територій. Розмістивши в промисловому парку своє виробництво, підприємець має отримати бонуси від держави, такі як, наприклад:

▪️ Інфраструктура, яку до мережі парків підводить держава;

▪️ Державна компенсація відсоткових ставок по кредитах;

▪️ Державне фінансування підключення територій до мереж.

Такі країни як: Туреччина, Польща, Чехія, зобов’язані індустріальним паркам великим збільшенням ВВП, розвитку інфраструктури, ефективному впливу на економіку взагалі та підвищенням зайнятості населення, створенню нових сучасних робочих місць.

Наприклад у Туреччини завдяки розвитку структури індустріальних парків, створено близько 1 млн робочих місць. Там функціонують понад 50 тис. подібних підприємств. Стимулювання від уряду для підприємців, обравших такий вид роботи - різні податкові, фінансові, інституційні бонуси (звільнення від ввізного мита/сплати ПДВ на нове обладнання, зменшення податку на прибуток тощо).

Все це можливо й в Україні і прийняття законопроєкту про індустріальні парки– перший крок на зустріч до цієї реальності.

«Сподіваюсь, що український законопроєкт також буде втілений в життя належним чином і дозволить нашій країні вийти на шлях до благополуччя та економічного розвитку.» - каже народна депутатка України 9-го скликання, Галина Васильченко, яка подавала правки до законопроєкту №4416-1 "Про внесення змін до Закону України" Про індустріальні парки ". Членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики зазначила також, що варто розуміти, що один законопроєкт - це не панацея. І важливо приймати й інші податкові, митні ініціативи, які полегшать ведення бізнесу в Україні.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що нещодавно Рада ухвалила важливий закон щодо знущання над тваринами.

Також ми вже інформували, що в індустріальному парку «Біла Церква» будують логістичне депо.