Україна
Україна-суспільство
Війна з Росією

Запорізька АЕС: МВС готується до будь-яких сценаріїв

12.08.2022
За словами Монастирського, ЗАЕС перебуває не просто в руках ворога, а й в руках неосвічених спеціалістів, які можуть допустити трагедію.

Запорізька АЕС: МВС готується до будь-яких сценаріїв - зображення

Україна готується до будь-яких сценаріїв розвитку подій на захопленій окупантами Запорізькій АЕС. Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочої поїздки на Сумщину, інформує 12 серпня портал МВС.

"Наразі ми абсолютно відповідально можемо стверджувати, що адекватний контроль за діями Запорізької АЕС відсутній. Сьогодні вона фактично перебуває не просто в руках ворога, а й в руках неосвічених спеціалістів, які дійсно можуть допустити трагедію. Ті українські фахівці, які там залишилися, частково не допускаються до ділянок, де вони мають бути. Як відомо, на території станції сьогодні перебуває військова техніка рф. Все це оцінюється як найвищий рівень загрози", –

міністр внутрішніх справ Денис Монастирський

Запорізька АЕС: МВС готується до будь-яких сценаріїв - зображення

За словами Монастирського, український Уряд уже звернувся до МАГАТЕ, з тим щоб ця організація забезпечила належний контроль за цією атомною електростанцією. У свою чергу МВС разом з ДСНС і Мінрегіон уже сьогодні обговорює різні сценарії в тому числі й евакуацію населення навколишніх населених пунктів. Кожен ядерний об'єкт має чіткий, жорсткий план дій при виникненні надзвичайної ситуації.

До слова, на засіданні Радбезу ООН, у США заявили, що росія має передати Україні контроль над Запорізькою АЕС та створити демілітаризовану зону навколо станції.

Нагадаємо, країни G7 вимагають від рф негайно повернути контроль над ЗАЕС Україні. А, за словами Зеленського, росія перетворила атомну станцію на поле бою.

Як повідомляв "Погляд", 6 серпня окупанти вкотре обстріляли ракетами майданчик Запорізької атомної станції та місто Енергодар. Після росіяни також погрожували підірвати заміновану Запорізьку АЕС.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.