Новини
Україна
Економіка

З українських портів вже експортували майже 5 млн тонн зерна

25.09.2022
Зі старту реалізації "зернової ініціативи" з портів Великої Одеси вийшло 218 суден з українською агропродукцією.

З українських портів вже експортували майже 5 млн тонн зерна - зображення

З моменту виходу першого судна з українським продовольством експортовано 4,85 млн тонн агропродукції. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури у неділю, 25 вересня.

Зокрема, стало відомо, що сьогодні, в рамках реалізації "зернової ініціативи", з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" вийшло сім суден з 146,2 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи. Зокрема, від причалів Одеського порту відійшли MOONLIGHT, CHIOS FREEDOM. З порту "Чорноморськ" балкери - HERMES, BLUE STAR, SUPER MARTINELLI. З порту "Південний" – ATA 2, ASPASIA LUCK.

До слова, всього з українських портів вийшло 218 суден з агропродукцією яка була направлена до країн Азії, Європи та Африки.

"З моменту виходу першого судна з українським продовольством враховуючи сьогоднішні судна,  експортовано 4,85 млн тонн агропродукції", –

Міністерство інфраструктури

Як повідомляв "Погляд", 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі. Згодом в мінагрополітики згодом роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. Зокрема, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби, а для безпеки їх має супроводжувати протимінний плавальний засіб. При цьому обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.