Новини світу
Україна-суспільство
Політика

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата в ЄС

Для повноправного членства в союзі Україні доведеться провести безліч реформ для відповідності критеріям.

Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата в ЄС - зображення

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство у ЄС. Цей висновок під час пресконференції за підсумками засідання колегії Європейської комісії оголосила її президент Урсула фон дер Ляєн, при цьому вона була вдягнута в синю сорочку на жовтий жакет.

"Комісія рекомендує Раді: по-перше, щоб Україні було надано європейську перспективу; по-друге, щоб Україні було надано статус кандидата. Це, звичайно, передбачає, що країна проводитиме низку подальших важливих реформ. У нас один чіткий меседж: так, Україна заслуговує на європейську перспективу, так, Україну треба привітати як країну-кандидатку. Він засновується на розумінні, що гарну роботу було зроблено, але важливу роботу ще треба зробити. Весь процес засновується на заслугах. Все робитиметься за процедурою, тому прогрес цілковито залежить від України", –

президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Також було ухвалено заявки Молдови та Грузії.

Варто зазначити, що попри кандидатство в члени ЄС, не існує швидкого шляху для вступу до Євросоюзу, який може тривати й понад десять років.

Нагадаємо, 16 червня відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем'єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, під час якої європейські лідери запевнили у своїй підтримці щодо європейської інтеграції України. Крім того лідери Франції, Німеччини та Італії сьогодні побували в Ірпені.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.